Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wojskowa KOMORA DEKOMPRESYJNA
Autor Wiadomość
Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2014-02-12, 12:59   

YaCa napisał/a:
Jarku, wlasnie odwrotnie.
Pojawia sie osoba ktora relkamyje komore strugala, wstawiamlinki itp.
Ja tej osobie zadaje pytania i skoro osoba tak ochoczo reklamuje ta komore, znaczy sie najprowdopodobniej zna odpowiedzi...
Znaczy soe zmuszam go do odpisania, podzielenia sie swoja wiedza.

teraz łapię. Nie chodzi Ci o ustalenie faktów, a o "przydybanie" reklamującego?

YaCa napisał/a:
Jak bym mial za kazdym razem "pisac do zrodla" to bym nie rejestrowal sie na forum...

wciąż nie łapiesz istoty rzeczy.
Na forum możemy podyskutować o pewnych sposobach działania, podejścia do czegoś, rozumienia pewnych zjawisk, wymieniać poglądy itp.
Jednak czymś zupełnie innym jest ustalenie faktów.

To trochę tak, jakbyś na forum zapytał np. o godziny pracy Castorama Diving Shop. Owszem, pewnie ktoś Ci odpowie, ale czy nie prościej zajrzeć na stronę sklepu, napisać maila lub po prostu doń zadzwonić? A tłumaczenia, że "moj kontakt z internetrm sprowadza sie do maila/fb/forum TN i DT" jest troszkę mało przekonujące, chyba, że jako uzasadnienie początkowego twierdzenia z Twojego podpisu.

Jeśli macie pretensje do kolegi, który zareklamował komorę, to czy nie można po prostu wyrazić swoich zastrzeżeń zamiast takiej drogi "dookoła"?

YaCa
Owsik

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2014-02-12, 13:52   

Jarku..
To jest istota for dyskusyjnych...
Rozmawiajac z kims na damy temat sprawdzasz jego kompetencje, poznajesz go...
Skad ja mam wiedziec cZy to nie sam strugalski napisal tu o swojej komorze??

Przypominam, to jest forum dyskusyjne...

Ps; jak bym chcial wiedziec od ktorej strogalski ma baze czynna to bym na stronie sprawdzil, ja pytam o komore a jak juz Ci wspominalem strugalski w moim odczuciu nie ma do konca w glowie poukladane. moze i wielka wiedze posiada, ale zatrzymal sie w czasach PRLu chyba...
Temat si tyczy komory dekompresyjnej i o komore caly czas pytam na "forum dyskusyjnym"

Nadal nie rozumiem co chcesz w naszej dyskusji osiagnac

my video profile
http://vimeo.com/user5332568/videos

brombi

Wysłany: 2014-04-30, 21:43   ortolan

Jak dla mnie ten Pan uprawia "wolną amerykankę" nie do końca jestem pewien co jeszcze ale na pewno potrzebuje operatora z uprawnieniami do obsługi systemów hiperbarycznych wydawane przez Główny Urząd Morski w Gdyni (zainteresowanym mogę okazać jak wygląda) oraz świadectwo legalizacji wydane przez Urząd dozoru technicznego na komorę i każdą z 5 butli zapasu powietrza znajdujących się w pojeździe.Badanie wykonywane po 2 i 5 latach (rewizja zewnętrzna i wewnętrzna) zewnętrzna po 2 latach nieco pobieżna po 5 dokładniejsza ,sprawdzenie zaworu bezp.strzela zdaje się przy 113 m.próby w ruchu,wentylacja komory itp.Nie wspomnę o Protokole legalizacji powietrza co 3 miesiące,lekarzu ,tabelach.... Co do treningów w komorze nie praktykuje się więcej niż 40 m.(w tej komorze ale spokojnie wytrzyma więcej jeśli nie jest skorodowana na spawach ,poobijana...słabym punktem była tablica sterująca i zawory nieszczelne i ciężko się kręcoce nierzadko specjalnym kluczem.

Strona 4 z 4
Odpowiedz do tematu