Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Suchy Skafander Sea Wolf (pomarańczka)
Autor Wiadomość
undefine

Wysłany: 2013-08-17, 21:35   

Użytkuję od maja - jak na razie 14 "normalnych" nurkowań i trochę mniej normalnego brodzenia w wodzie.
Przesiadłem się z skompresowanego neoprenu (jakby ktoś chciał kupić tanio sprawnego poserwisowego ciepłego suchego to służę ;)).

Co do pomarańczki:
- kolor jak dla mnie "debest". od razu widać mnie jak wychodzę z wody - +1 do lansu jakby nie patrzeć ;)
- kryza wymienna - nie narzekam. nie przeszkadza, ale wymieniać nie miałem potrzeby jak na razie. profilaktycznie wożę zapasową w reklamówce serwisowej
- manszety wymienne - nie narzekam. raz wymieniałem - będąc już połowicznie ubranym gdy "trzasło". partner się co prawda wynudził w wodzie, bo trochę to trwało - ale lepiej tak niż wyjść mokrym
- kieszenie - to jest to! w starym suchym mocno mi tego brakowało
- plastikowy zamek - nie narzekam. Acz - jak raz nie dopiąłem do końca to od razu poczułem mokro i zimno na nogach...

Z wad (takich istotniejszych):
- brakuje szelek. mocno. mają być w kolejnej wersji, podobno niektórzy mocują sobie też szelki zewnętrzne, ale nie sprawdzałem tego patentu.
- mam duży problem z rękawicami antares. showy mi z nich wypadają. wiesiek nie mógł w to uwierzyć, więc wysłałem rękawicę która wypada najczęściej na serwis - zmontował - wytrzymała jednego nurka... i wypadła. Do tego mam wieczne problemy z zapinaniem ich - aczkolwiek z biegiem czasu jest coraz lepiej.
- zimno jest. to nie to co w neoprenie że wystarczył cieńki ocieplacz i było ok - na nurkach pod termokliną, jak akurat narkoza nie łapie w mojej 100-ce nie jest najprzyjemniej.

ogólnie to jestem zadowolony. W każdym razie - kupując teraz pewnie też bym się na pomarańczkę zdecydował.

pawlesm
Mariusz Pawlewski - www.behapowcy.eu

Wysłany: 2013-08-19, 01:01   

Po moim jednodniowym teście mam następujące spostrzeżenia:

Zalety:

1.Wygoda - świetna (na pewno ogromna zaletą skafandra jest to, że materiał jest mięciutki dzięki czemu w ogóle nie krępuje ruchów) - pytanie o jego wytrzymałość, wydaje się, ze jest mocny, ale to się dopiero okaże.

2.Zamek TiZip - nie będę się rozpisywał co do samego zamka, ale to że jest z przodu to łatwiej się zakłada skafander a już zwłaszcza łatwiej ściąga.

3.Oddychalność - po otrzymaniu przesyłki przymierzałem go najpierw w domu, śmigałem w nim z 10 minut po domu i nie ciekł mi pot po d... ( a nie były to chłodne dni), kiedy przymierzałem inne suchary momentalnie po zapięciu się czułem, ze zaczynam się pocić. Nad wodą jako, że temperatura wody jest wysoka, miałem założone zamiast ocieplacza tylko grubsze polary, które też jak by nie było oddychają, to w ogóle nie odczuwałem problemu pocenia się, mimo, ze dłuższy czas nie ściągałem suchara, ponieważ koledzy nurkowie zagadywali :) Moim zdaniem rewelacja.

4.Kieszenie - potężne -rewelacja, klapy z wszytym "prętem", czy jak to tam nazwać, ułatwiającym otwieranie rzepów w rękawicach - super. Kieszenie dzielone, tzn. są dwie komory przedzielone cienkim materiałem i po kilka oczek do przypięcia gratów, czy to dobre rozwiązanie, czy nie, nie potrafię odpowiedzieć, ponieważ nie mam w tym temacie doświadczenia (wydaje się, że to dobre rozwiązanie), jeśli nie to materiał przedzielający można łatwo wyciąć nożyczkami, więc żaden problem :).

5.Zawory - umiejscowienie - rewelacja tak jak być powinno!

6.Kryza i manszety silikonowe - powiem tylko tyle, że bez używania talku, wchodziło i schodziło bez najmniejszego problemu!

7.Pierścienie owalne - łatwo się wkłada dłoń. Co do montażu rękawic, nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ egzemplarz testowy nie posiadał w zestawie pierścieni do rękawic, więc mimo że były wklejone w skafandrze nie mogłem zainstalować rękawic (choć pożyczyłem specjalnie od kolegi Marzyciela:) specjalnie Showy i czekały na montaż, no ale się nie doczekały :-|

8.Wygląd - moim zadaniem i na brzegu i pod wodą super. Mi się po prostu podoba. Przyciągał spojrzenia :) wprawdzie tym razem tylko kolegów nurków (niestety koleżanek nie było akurat :/ ), którzy mieli okazję pierwszy raz go zobaczyć na żywo, a noszą się również z zamiarem zakupu lub przynajmniej bliżej mu się przyjrzeć.

Opcje do wyboru, z których bym skorzystał w stosunku do standardu:

1. Kryza - na pewno dla mnie kryza tylko i wyłącznie wklejana neoprenowa. Rozwiązanie z pierścieniem jest trochę nie wygodne, jakoś tak dziwnie odstaje zwłaszcza z tyłu. Nie uciskało mnie nigdzie, ale brałbym wklejaną kryzę i już... opcja w zasadzie bez dopłaty, więc tym bardziej.

2.Skarpety - nie wiem jaka jest opcja zamiany skarpet goretex na neoprenowe. To rozwiązanie nie jest złe, ale mam wrażenie, że neopren byłby dodatkowo cieplejszy, no i wygodniejszy, ze względu na to, że przy zakładaniu do butów, nawet na grubej skarpecie pod spodem, ta cienka skarpeta gore zawija się lekko i trzeba pokombinować nogą, żeby się to ułożyło. Jej rozmiar na długość był ok, raczej obszerność skarpety troszkę za duża, stąd chyba to zaginanie:/ ale oczywiście nie jest to tragedia, tylko byłoby zwiększeniem komfortu do maximum. Trzeba też na pewno uważać, żeby nie chodzić bez butów po terenie, ponieważ raczej łatwo je przebić, czymś ostrym (w neoprenie to mniejszy problem). Jeśli jest opcja neopren - brałbym, jeśli nie - nie upierałbym się.

Minusy:

1. Brak szelek.

2. Cena??? 8-) Jak by kosztował do 3000zł to by nie było w ogóle dyskusji, że jest to HIT, oczywiście jeśli okaże się dość trwały, a tak jest to bardzo poważna opcja do rozważenia, ale nie HIT.

Na razie nie podjąłem ostatecznej decyzji co do zakupu, ponieważ nie mogę się skontaktować? :-/ od tygodnia ze sprzedawcą (pewnie gdzieś na urlop wyjechał ?? :-? ), a w związku z tym nie mam jeszcze informacji co do ostatecznej ceny i przede wszystkim co do warunków gwarancji. Zastanawiam się również co będzie w sytuacji, kiedy będę potrzebował pilnego serwisu, a serwis będzie również nie uchwytny tak jak sprzedawca, no poczekam jak się sytuacja rozwinie...

broniu
Rescue Diver

Ubezpiecznie: DAN
Wysłany: 2013-08-19, 07:20   

pawlesm napisał/a:

Na razie nie podjąłem ostatecznej decyzji co do zakupu, ponieważ nie mogę się skontaktować? :-/ od tygodnia ze sprzedawcą (pewnie gdzieś na urlop wyjechał ?? :-? )

Do mnie sam zadzwonił po jakiś 2 tygodniach i pytał o wrażenia więc na pewno się do ciebie odezwie a jak nie to napisz mi na PW to ci podam numer na komórkę do niego

pawlesm

Wysłany: 2013-08-19, 09:20   

broniu napisał/a:
pawlesm napisał/a:

Na razie nie podjąłem ostatecznej decyzji co do zakupu, ponieważ nie mogę się skontaktować? :-/ od tygodnia ze sprzedawcą (pewnie gdzieś na urlop wyjechał ?? :-? )

Do mnie sam zadzwonił po jakiś 2 tygodniach i pytał o wrażenia więc na pewno się do ciebie odezwie a jak nie to napisz mi na PW to ci podam numer na komórkę do niego

Mam. Dzwonie. Nie odbiera. Chyba ze masz inna niz na stronie SeaWolfa?

WiZa

Wysłany: 2013-08-21, 11:31   

pawlesm napisał/a:
Zastanawiam się również co będzie w sytuacji, kiedy będę potrzebował pilnego serwisu, a serwis będzie również nie uchwytny tak jak sprzedawca, no poczekam jak się sytuacja rozwinie...
serwis działa niezależnie od mojej osoby, wystarczy przesłać formularz zgłoszenia serwisowego :roll: , a dostaje się odpowiedź zwrotną z dalszą instrukcją. Naprawy skafandrów trwają maksymalnie 3 dni choć zwyczajowo nie przekraczają 2 dni. Skafander wysłany do nas w poniedziałek wraca zawsze w 3-4 dniach. ;-)

p.s. mój telefon nie odnotował, żadnych prób połączenia na które bym nie odpowiedział :?:
undefine napisał/a:
- brakuje szelek. mocno. mają być w kolejnej wersji, podobno niektórzy mocują sobie też szelki zewnętrzne, ale nie sprawdzałem tego patentu.
szelki pozostaną w testach do wiosny przyszłego roku. Osobiście posiadam takowe ale je zdemontowałem... Sądząc po oddźwięku wśród uzytkowników wydaje się to problemem dotyczącym kilku osób i jeśli je wprowadzimy to raczej pozostaną opcją dodatkową.
undefine napisał/a:
mam duży problem z rękawicami antares. showy mi z nich wypadają.
prawda jest, próbowałem ogarnąć te rękawice i jak widzę, nie pomogłem. Czekam na info od Si Techa - Obawiam się, że zgodnie z informacją w instrukcji Si Tech odpowie, że nie wszystkie rękawice dadzą się zamontować.... :-(

Muszę podkreślić, że tzw rękawice Showa są sobie nierówne, właściwie problem wysuwania się rękawic z pierścieni uszczelniających zaobserwalismy po raz trzeci, a po raz pierwszy został dalej nierozwiązany. We wszystkich innych mi znanych przypadkach po dobraniu właściwego pierścienia problem nie występuje. Oferujemy do sprzedaży też dwa rodzaje rękawic w kolorze pomarańczowym, które jak dotąd też nie stwarzają problemów w tej kwestii.

undefine napisał/a:
zimno jest. to nie to co w neoprenie że wystarczył cieńki ocieplacz i było ok - na nurkach pod termokliną, jak akurat narkoza nie łapie w mojej 100-ce nie jest najprzyjemniej.
no cóż, nurkując w "setce" w trójlaminacie :!: :-o pozostaje pytanie co masz pod ocieplaczem... :mrgreen: i czy jest Ci zimno czy tylko nie ciepło?

================================
...tak od razu to nikt nie musi ze mną zgadzać...

broniu
Rescue Diver

Wysłany: 2013-08-25, 21:26   

Tu jest filmik jak zakładać i ściągać rękawice w pomarańczce:

Film staje się bardziej widoczny ;-) jeśli link do filmu umieścimy między znaczniki [video]link do filmu[/video]. Poprawiłem - Bogusław Chmielnik

slawek290

Wysłany: 2013-08-26, 09:14   

A gdzie wężyk albo ocieplacz pod manszetę ?

WiZa

Wysłany: 2013-08-26, 13:15   

slawek290 napisał/a:
A gdzie wężyk albo ocieplacz pod manszetę ?

wężyk?... używan tylko kawałka trytytki, ocieplacz wciągam do połowy przedramienia, rękawiczki ocieplającej w tem rodzaju rękawic nie używam latem :-P
i jeszcze zapomniałem, opluć pierścienie- przepraszam ;-)

slawek290

Wysłany: 2013-08-26, 21:40   

WiZa napisał/a:
wężyk?... używan tylko kawałka trytytki,

Wiesiek - bój się Boga . Nurkowie techniczni nie używają srytytek .

WiZa

Wysłany: 2013-08-27, 10:55   

slawek290 napisał/a:
WiZa napisał/a:
wężyk?... używan tylko kawałka trytytki,

Wiesiek - bój się Boga . Nurkowie techniczni nie używają srytytek .
ups...prawda, tak się zapomniałem na śmierć i byłby wypadek nurkowy może i śmiertelny właśnie...więc po namyśle, przypomniałem sobie, że ja używam wyłącznie atestowanych ciśnieniowych odcinków wężów firmy Parker lub SMC (obciętych fabrycznie) ;-)

broniu
Rescue Diver

Wysłany: 2013-09-15, 08:09   

Wydzielone z wątku: Technika nurkowania - sprzęt nurkowy » Skafandry suche i docieplacze » Manszeta nadgarstkowa - SILIKONOWA. - Bogusław Chmielnik

pawlesm napisał/a:
"]Mam w pomarańczce SeaWolfa

Kupiłeś ten skafander?
Czy masz oryginalne rękawice? jak się sprawuje ich system mocowania?
Ja czekam na partie październikową.

pawlesm

Wysłany: 2013-09-15, 11:36   

broniu napisał/a:
Wydzielone z wątku: Technika nurkowania - sprzęt nurkowy » Skafandry suche i docieplacze » Manszeta nadgarstkowa - SILIKONOWA. - Bogusław Chmielnik

pawlesm napisał/a:
"]Mam w pomarańczce SeaWolfa

Kupiłeś ten skafander?
Czy masz oryginalne rękawice? jak się sprawuje ich system mocowania?
Ja czekam na partie październikową.

Tak. Jest już w użyciu:) Mam oryginalne mocowania, ale nie rękawice, nawet nie zwróciłem uwagi, że takie są, ale może to dlatego, że wole w sklepie bhp kupić za normalne pieniądze po prostu zwykłe Showy. Ale nie mam jeszcze rękawic ponieważ nie mogę znaleźć tych które mi pasują, potrzebuje showy pomarańczowe XL. Mocowanie, z tego co wetknąłem tak bez rękawic, wydaje się ok, ale nie powiem Ci nic konkretnie na razie na ich temat, nurkowałem na razie w mokrych. Manszety przyciąłem o 3 krążki, żeby mnie nie uciskały w nadgarstki i są idealne. Wydawało mi się, że może trochę przesadziłem, kiedy zakładałem mokre rękawice, ale jest idealnie. W mokrych tez nie jest źle, bo znów lepsza manewrowość, a podobno w suchych tez palce marzną, ale te opinie potwierdzę jak sam zspróbuje :-o

YaCa
Owsik

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2013-09-15, 11:38   

pojade specjalnie do Stockholmu do jednego sklepu, tam kiedys mieli ten rozmiar.
w sklepach kolo mnie nie ma tego rozmiaru, dam w tygodniu znac

my video profile
http://vimeo.com/user5332568/videos

pawlesm

Wysłany: 2013-09-15, 11:42   

YaCa napisał/a:
pojade specjalnie do Stockholmu do jednego sklepu, tam kiedys mieli ten rozmiar.
w sklepach kolo mnie nie ma tego rozmiaru, dam w tygodniu znac

hmm... i jak ja Ci się odwdzięczę??? do pokoju wziąłeś łysego ruska, więc w tym temacie jestem bezpieczny :-P , ale w takim razie co innego??? :roll: :mrgreen:

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-09-15, 13:04   

najpierw zobaczę czy w ogolę tam maja taki rozmiar (kiedyś był i kupiłem jedne takie żeby móc ubierać podwójne rękawice w zimnych wodach)
potem będziemy rozmawiali kto kogo... :mrgreen:

my video profile

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-09-16, 19:25   

tej mistrzu, pakując się na kurs znalazłem coś w domu

Dam Zdziebłowi w sobotę, do odebrania w Szczecinie po wcześniejszym ugadaniu się z Bartkiem :)

my video profile

Paweł Płuciennik
buddy

Wysłany: 2013-09-16, 20:30   

Mariusz ostatnio marudził że musi mieć pomarańczki prosto ze Szwecji... i wuja Yaca znalazł w swojej skrzynce pełnej skarbów ;-) muszę szybko kupić SS bo ja już cały marznę.

pawlesm

Wysłany: 2013-09-17, 07:57   

YaCa napisał/a:
tej mistrzu, pakując się na kurs znalazłem coś w domu

Obrazek

Dam Zdziebłowi w sobotę, do odebrania w Szczecinie po wcześniejszym ugadaniu się z Bartkiem :)

Ty to jestes czarodziej :) oczywiscie z Majorem sie zgadam. A Ty teraz bedziesz w Szcz?jakies nurkowania?

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-09-17, 08:57   

Koparki kolego, koparki...
Zaczynamy przygode z nowym kursem ;)

A Ty wstawiaj foty tej swojej pomaranczki, ciekaw jetem co to za wynalazek ;)

my video profile

broniu
Rescue Diver

Wysłany: 2013-09-17, 09:46   

wydaje mi się że znalazłem źródło pochodzenia tej pomarańczki.
http://www.lubawa.com.pl/...=1&numer_menu=0

Strona 2 z 4
Odpowiedz do tematu