Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
IANTD Adv Rec Tmx Rafał i Tomek
Autor Wiadomość
t.mirek

Wysłany: 2012-07-24, 19:31   IANTD Adv Rec Tmx Rafał i Tomek

W dniach 2 - 6 lipca 2012 wraz z forumowym Rafik-1 miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu IANTD na poziomie Adv Rec Tmx.
Instruktorem był oczywiście Bogen.
Spotkaliśmy się nad jeziorem Ińsko, aby rozpocząć 5 dniowe szkolenie.
Po wstępnym omówieniu ruszyliśmy pod wodę aby okiełznać słynną "linkę Bogena".
Przez cztery dni dzielnie walczyliśmy pod wodą jeziora Ińsko, jak i na lądzie podczas wykladów teoretycznych.

Tutaj w sytuacji OOG

Nie obyło się bez żonglowania stageami

Tutaj Rafał sprzątający swoją butlę

Po skończonej części skillsowej pozostało nam już tylko tylko posprzątać "linkę Bogena"

Nie obyło się bez ćwiczenia nadprogramowego, lecz niezbędnego każdemu nurkowi, czyli jak sobie poradzić z dwoma pełnymi "parówami" jak szpulka nam uciekła pod wodę.

Podczas kursu znalazł się z nami pod wodą również forumowy Juras.
Do dziś sam do siebie się śmieję na wspomnienie gdy Bogen po skończonym ćwiczeniu został ze stage w ręku i nie mając co z nim zrobić, po prostu "rzucił nim w ramiona" zaskoczonego Jurasa. Wyglądało to tak komicznie, że długo o tym nie zapomnę.

Następnie wybraliśmy się nad kamieniołom Wildschutz aby wykonać nurkowania głębokie.

Uśmiechnięty i wyluzowany Rafał w przerwie pomiędzy nurkowaniemi i niezbędnymi rozmowami telefonicznymi ;-)

Jedynie on potrafił to wszystko zmieścić spowrotem w aucie.

I na tym zakończyliśmy nasze szkolenie. Pięć dni ze sporą dawką aktywności fizycznej jak i umysłowej. Sporo nowej wiedzy i nowych umiejętności. Kurs jaki i przede wszystkim instruktor jak najbardziej godny polecenia. Żadnego odpuszczania.

Dziękuję Rafałowi za partnerowanie w kursie, Bogenowi za włożoną pracę no i Zdziebłowi za tweeena w którym gałki kręcą się same ;-) .

Do zobaczenia pod wodą, mam nadzieję, że norweską ;-)

T.

macmat

Wysłany: 2012-07-24, 21:13   

Gratuluje kolejnego kroku w rozwoju nurkowym.
Widzę, że dobrze się bawiliście :-)

Dawajcie więcej zdjęć.

juras93050
juras

Wysłany: 2012-07-24, 22:32   

Cytat:
Do dziś sam do siebie się śmieję na wspomnienie gdy Bogen po skończonym ćwiczeniu został ze stage w ręku i nie mając co z nim zrobić, po prostu "rzucił nim w ramiona" zaskoczonego Jurasa. Wyglądało to tak komicznie, że długo o tym nie zapomnę.

Bogdan się nie spodziewał że zostanie mu stage w ręku a ja już tym bardziej że ciśnie nim we mnie :mrgreen:

Gratulacje

rafik-1

Wysłany: 2012-07-24, 23:40   

Tak to kursik dla chcacych sie rozwijac. Tak jak Tomek wspomina masa ciekawej i potrzebnej wiedzy. Zas co do lineczki to fakt sama w sobie ma cos odpychajacego. Ale co nurek stawala sie bardziej przyjazna. Zas z mila checia ja sprzatalismy. Co do przerw powierzchniowych ogarnialismy wiedze , posilki i jak juz Tomek wspomnial ja sesje telefoniczne z czego chlopaki mieli najwiekszy zaciesz :mrgreen:
Dziekuje Tomku za wspoludzial w kursie i za wyrozumialosc. Naszemu instruktorowi Bogenowi za wiedze jaka nas obdarowal. Pozdrawiam do zobaczyska pod woda ;-)

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2012-07-25, 10:53   

Hej.

Tomek, Rafał jeszcze raz dziękuje Wam za wspólne szkolenie.
To dzięki Waszej pracy zgodnie z planem udało nam się wszystko zrealizować.

Siedzę w poczekali serwisu samochodowego. Mechanicy usuwają drobną awarię mojego nurkowozu.
Wracając myślami do naszego szkolenie pomyślałem, że był to kurs, podczas którego chyba :roll: nic się nie popsuło ;-)

Mnie w pamięci utkwiła chwila, gdy już na Wildschutz tuż przed pierwszym nurkowaniem wszyscy staliśmy w samej bieliźnie codziennego, nienurkowego użytku :-) i zastanawialiśmy się jak tu wskoczyć w nurkowego graty. Na wstępie zapomniałem napisać, że temperatura powietrza tego dnia sięgała 100 stopni :evil: Miło było. Człowiek szybko się adaptuje i już po kilku minutach radośnie pluskaliśmy się na 50m w temperaturze wg. mojego kompa 3st :-)
rafik-1 napisał/a:
ja sesje telefoniczne z czego chlopaki mieli najwiekszy zaciesz :mrgreen:

Nie było tak źle. Aczkolwiek było to pierwsze szkolenie, które prowadziłem, gdy nurek zabiera telefon pod wodę i rozmawia ze swoja drugą "lepszą" połową. ;-)
Było jeszcze szkolenie Rescue Diver gdzie kolega na krok nie odstępował komputera kierując pracą salonu samochodowego ;-) Noo, ale to już całkiem inna historia.

Wróćmy na Ińsko.
Tradycyjnie pierwsze trzy dni szkolenia poświęciliśmy na trening umiejętności pozwalających nam na bezpieczną realizację głębokich nurkowań.
Teoria przeplatana nurkowaniami szczelnie wypełniła nam części skillsową szkolenia.

Trening rozwiązywania problemów to jeden z nieodzownych punktów szkolenia.
Czasem w codziennych nurkowaniach dla fanu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy w sytuacji typowych nurkowych problemów zespół, w którym nurkujemy jest wstanie sobie pomóc.

OOG:

Bezmaszcza to niewątpliwe silna strona chłopaków.
Przekonałem się o tym już podczas pierwszego nurkowania, gdy po 10min wiszenia w toni bez masek, końcu wolnego miejsca na karcie sprzętu video nurkujący zdecydowali się wyciągnąć zapasowe maski ;-)

Wyluzowany Tomek zaglądający głęboko w oczy kamery ;-)

Podaj mi butle ...

.. patrz gdzie ją wpinasz.

Zmiana gazu:

Rotacja butlami bocznymi.

Czas szybko mija. Zwłaszcza podczas nurkowania człowiek zapomina o trudach dnia codziennego.
Mam nadzieje, że niebawem uda nam się spotkać ... gdzieś pod wodą, kto wie w może w Norwegii :-)
Do zobaczenia pod wodą. :-)

PS.
juras93050 napisał/a:
a ja już tym bardziej, że ciśnie nim we mnie :mrgreen:

... ta butla aż tak bardzo Cię nie zaskoczyła. ;-) Szybko schowałeś ją do skafandra i z DIRowską miną przyglądałeś się treningowi chłopaków :-)

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

llopezor

Wysłany: 2012-07-25, 12:01   

Dołączam swoje gratulacje.

Rafał zdążył mi już wszystko zrelacjonować osobiście. Przyznam, że opowiadał z fotograficzną dokładnością i aż miło się słuchało. Zazdroszczę - to jedno słowo chyba najcelniej opisuje moje odczucia :)

Pozdrawiam
llopezor

juras93050
juras

Wysłany: 2012-07-25, 16:46   

Cytat:
... ta butla aż tak bardzo Cię nie zaskoczyła. ;-) Szybko schowałeś ją do skafandra i z DIRowską miną przyglądałeś się treningowi chłopaków :-)

zaskoczyła, zaskoczyła :shock: , nawet nie wiesz jak bardzo, ledwo wyhamowałem przed spotkaniem się z dnem :alien:

zdziebel
zdziebeł / zbożu / major

Ubezpiecznie: DAN Silver
Wysłany: 2012-07-27, 12:43   

t.mirek napisał/a:
Dziękuję Rafałowi za partnerowanie w kursie, Bogenowi za włożoną pracę no i Zdziebłowi za tweeena w którym gałki kręcą się same .

No problem, gratulacje, powodzenia w dalszych treningach i głębokich, długich nurach !!!
"Samokręcoące się gałki" to podstawa sukcesu pod wodą :-P

rossol
zmiana wizerunku

Wysłany: 2012-07-27, 13:33   

Jeżeli dalsze wyjazdy i głębsze wody to taki kurs jak znalazł.My Męczyliśmy się na powietrzu i dało się pobuszować trochę na 30 czy nawet 40 metrach ale czas szybko uciekał i potem wisieliśmy z żabowatym na linie po 20 minut i graliśmy w łapki. Ci co mieli chociaż 50-tki -to deco szło im znacznie szybciej.Ale cóż może niebawem dołączę do grupy i dodam sobie ze trzy czy ile tam literek(tmx) przed nazwiskiem ;-) )

t.mirek

Wysłany: 2012-07-29, 14:55   

Bogusław Chmielnik napisał/a:
Mnie w pamięci utkwiła chwila, gdy już na Wildschutz tuż przed pierwszym nurkowaniem wszyscy staliśmy w samej bieliźnie codziennego, nienurkowego użytku :-) i zastanawialiśmy się jak tu wskoczyć w nurkowego graty. Na wstępie zapomniałem napisać, że temperatura powietrza tego dnia sięgała 100 stopni :evil:

Najdłużej to chyba trwało szacowanie co gorsze przebieranie pod wiata czy na zewnątrz :-P

juras93050 napisał/a:
zaskoczyła, zaskoczyła , nawet nie wiesz jak bardzo, ledwo wyhamowałem przed spotkaniem się z dnem

Obserwoawałem Cie cały czas, zachowałeś się jak stary wyjadacz.

Dzięki za gratulacje

Pozdrawiam
T.

zdziebel
zdziebeł / zbożu / major

Ubezpiecznie: DAN Silver
Wysłany: 2012-07-29, 18:11   

BTW: browarek wtaki upał jaki zastałem po powrocie z wakacji - PYCHA, również thx :lol:

Odpowiedz do tematu