Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Baza DIVE POINT - "nieczynna"
Autor Wiadomość
DivePoint

Wysłany: 2012-01-10, 17:15   Baza DIVE POINT - "nieczynna"

Witamy serdecznie

Poniżej zamieszczamy dokładniejszy opis Naszej bazy, bo troszkę się zmieniło i zmieni się jeszcze więcej w 2012r.

BUDYNEK - PRZEDSZKOLA
GPS: 53.439, 15.550
MAX GŁĘBOKOŚĆ: 40m

1.Czy baza jest całoroczna - jeśli nie, w jakim okresie oraz godzinach jest czynna?

Baza nie jest czynna cały rok. W sezonie wakacyjnym baza jest czynna codziennie od 10 do 19 i w tych godzinach można korzystać w pełni z zaplecza bazy. Poza sezonem baza czynna w wybrane weekendy, najlepiej kontakt telefoniczny Tomek 506159416, Grzegorz 603970964.

2.Czy jest możliwość bezpośredniego dojazdu samochodem?
Tak.

3.W jakiej odległości od bazy znajduję się parking samochodowy?
Niedaleko +- 500m drogi samochodowej, 100m pieszo.

4.Ile kosztuje korzystanie z infrastruktury bazy?
Pobyt w bazie jest płatny 10zł od osoby nurkującej, osoby nie nurkujące wstęp darmowy.

5.Co otrzymujemy w ramach opłaty?

- przebieralnia
- toaleta
- ciepła woda
- dostęp do czajnika, naczyń, kuchenki, grilla, stołów
- stoły na których możemy przygotować sprzęt nurkowy oraz się w niego ubrać
- miejsce do suszenia sprzętu

6.Czy baza jest wyposażona w zestaw tlenowy?
TAK.

7. Czy baza jest wyposażona w AED (Defibrylator) ?
TAK.

8.Czy baza jest wyposażona w sprężarkę?
TAK.

- Czy baza jest wyposażona w banki ?
TAK.

- jakie gazy można nabić?

A. EANx do 40%
NIE.
B. EANx pow. 40%
NIE.
C. TLEN
NIE.
D.TMX
NIE.

- ile kosztuje ładowanie butli?
10L - 10zł
12L - 12zł
15L - 15zł
2x12L - 20zł

9. Czy w bazie można wypożyczyć sprzęt nurkowy?

W sezonie baza dysponuje pełnym asortymentem sprzętu nurkowego.
Poza sezonem trzeba kontaktować się telefonicznie Tomek 506159416, Grzegorz 603970964.

Ceny:

Skafander - 20zł
Jacket - 20zł
Automaty - 20zł
Butla (pełna) - 20zł
Maska + Fajka + Rurka - 15zł
Płetwy - 15zł
Buty - 10zł
Rękawiczki - 10zł
Latarka - 10zł

Wypożyczenie całego sprzętu do nurkowania na dobę - 60zł

10. Czy baza dysponuje możliwości noclegu?
Tak w sezonie istnieje możliwość noclegu w szkole 30zł (własny śpiwór)

11. Atrakcje podwodne?

- trzy platformy szkoleniowe na 3m,6m i 27m
- wrak Trabanta
- wrak Forda
- komputer
- konstrukcje do ćwiczenia pływalności
- wrak na 18m
- wrak na 24m
- wrak omegi na 6m
- wrak omegi na 14m
- garaż
- pokój wypoczynkowy
- podwodne rowy
- rower
- ludzik Lotto
- Aleja świąteczna - choinki

12. Czy baza jest wyposażona w łódkę do przewożenia nurków?
TAK.

- Ponton
- Łódź desantowa z silnikiem elektrycznym ( od sezonu letniego 2012)

Zapraszamy Wszystkich Serdecznie

Kilka fotek wklejonych z innego wątku - Bogen

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2013-06-11, 23:18   

Hej.
Czesio w wątku: Ratownictwo i ubezpieczenia nurkowe » AED w kolejnej bazie nurkowej - Ińsko (Dive Point) napisał/a:
Obecnie Centrum DP zostaje przeniesione do Krzemienia ze wszystkimi jego dobrami - wiec jeżli wspomniany sprzęt AED był w DP to z pewnością znajduje się w jej posiadaniu i dalej będzie służył :)

Szkoda, że sami właściciele Centrum DIVE POINT nie są zainteresowani informowaniem użytkowników forum o losie własnej bazy. :-?
Tak czy inaczej oferty przetargowe Gminy Ińsko przesyłane drogą mailowe oraz zasłyszane informacje stały się faktem.
Baza DIVE POINT która mieściła się w budynku przedszkola od kilku miesięcy jest nieczynna i z tego co sami piszecie nie będzie już gościła nurków nad jeziorem Ińsko. :-(

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

Jozio
czasami forumowy maruda ;-)

Wysłany: 2013-06-12, 09:04   

Szkoda takie fajne miejsce :-( było wprawdzie byłem tam tylko raz ale mi się podobało i tam poznałem Bogena. :-)

wiecznychlopiec

Ubezpiecznie: NFZ :D
Wysłany: 2013-06-12, 10:42   

do "atrakcji" moim zdaniem nie należał komputer i samochód czy inne śmieci, łódki są dużo bardziej naturalne, platformy też były OK ;-)

co teraz będzie w miejscu po DP na Ińsku?

MacDyver

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2013-06-12, 20:02   

wiecznychlopiec napisał/a:
do "atrakcji" moim zdaniem nie należał komputer i samochód czy inne śmieci, łódki są dużo bardziej naturalne, platformy też były OK ;-)

Oferta najmu.

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-06-12, 20:26   

MacDyver napisał/a:
wiecznychlopiec napisał/a:

Oferta najmu.

ktora juz najprawdopodobniej jest juz rozstrzygnieta :P pytanie kto z burmistrzem sie dogadal...

a inna kwestia ze gospodarze z DP sprawe zamkniecia bazy potraktowali jak hmm szkoda slow...
Co ja, jako nurek mam powiedziec? pojechalem, zamkniete...
modle sie o dzien gdy baz bedzie od zatrzesienia, moze skonczy sie polityka"musisz sie obsluzyc na moich zasadach bo w okolo nie ma innej bazy" i "drobni przedsiebiorcy" (w tym wypadku wlasciciele baz nurkowych) zalapia ze czasami lepiej wydac pare groszy na lepsza promocje, reklame i informacje, nawet jak baza sie zamyka. Jak mam do kogos takiego pojechac na nowa baze ??
nie zebym sie czul jakims tam wielkim szwedem, ale moze jak wlasciciele polskich baz nurkowych przejeda sie w bardziej cywilizowane czesci swiata (nie egipt) i zobacza jak dzialaja inne bazy, jak sie promuja to moze zrozumieja...
W Stockholmie baza nurkowa poleca konkurencje w przypadku gdy w danej bazie czegos akurat nie ma na stanie, i wszyscy zyja i funkcjonuja...

Dla mnie zenada, przejechalem kawal drogi i zobaczylem zamknieta baze (nie pierwszy raz z reszta) wiem ze ja swiata nie sponsoruje, ale u takich ludzi nie chce mi sie grosza zostawiac ...

kolejna sprawa, na stronie DP o zamknieciu bazy ani slowa i tu wracamy do naszej dyskusji na temat AED co mnie jako osobe postronna zaczyna sklaniac do myslenia ze tez zostalo przyznane poprzez "kumoterstwo"

GrzegorzSi napisał/a:
Po drugie spróbujmy odłożyć na bok sympatie i znajomość bazy a popatrzeć okiem osoby, która ma np. AOWD, ma wybrać miejsce nurkowania na weekend dla 2-3 osób na podstawie dostępnych informacji - czyli strony internetowej -
- strona DP prezentuje się lepiej (o jakieś 10 lat),
- wg zdjęć to wybór między drewnianym barakiem a budynkiem,
- szkolenia - padi, iantd (DD) vs padi, iantd, dan, tecrec (DP) (ok - na stronie DD reż jest o dan ale coś nie działa....),
- na DP znajdziemy forum które żyje,
- DD ma więcej "Lubię" na FB - 4:1
- DP ma status cdc padi (jako przykładowy nurek na poziomie 2 stopnia nurkowego wierzę w takie znaczki).
- tłum plażowiczów raczej mnie zniechęca niż zachęca do korzystania z bazy (bo tłok, bo kradną, bo pijani, bo dzieci...),

6:1

Z gory zaznaczem ze pisze to jako nurek nie zszeszony ani z DiveDevil, ani DivePoint ani z zadna inna baza nurkowa ale...

Strona zaniedbana, info o zamknieciu bazy brak (wlascicielowi nie przyjdzie na mysl ze ludzie jada kawal drogi zeby na Insku zanurkowac ,tyle szczescia ze ratuje nurkow to ze inna baza jest niedaleko...)
Info o przyznaniu AED bylo szybko komentowane a odpowiedzi zarzucajace przyznanie AED poprzez kumoterstwo prostowane jeszcze szybciej...
(po raz kolejny podkreslam, ze nie mam osobistych pretesji do wlascicila bazy czy Grzeska ktory dziala przy SWA, ale wszystko to teraz zaczyna srednio wygladac...)
Ale info o tym co dalej dzieje sie z AED ktore mialo ratowac zycie nurkow na jeziorze Insko jakos hmm nie jest w ogole umieszczane... (choc tu przyznam ze Grzegorz nie czesto tu zaglada a wlasciciel bazy ma akurat interes w tym by sprzet zostal w jego posiadaniu, poczekam jeszcze troche bo ciekaw jestem co dalej z tym fantem)

z mojej strony wielki minus dla wlascicieli DP za brak info (nawet na www)

To tyle, zapewne w miejsce DP powstanie inna baza, albo bedzie lepszy wal i przeczkole tez przegoni burmistrz a budynek za grosze kupi jego tesc (to oczywiscie badziej zartem ;-) )

Szkoda ze wielu pchalo sie niepotrzebnie w strone DP bez powodzenia...

my video profile
http://vimeo.com/user5332568/videos

DivePoint

Wysłany: 2013-06-12, 22:08   

Witamy Serdecznie

Tak naprawdę ostateczna decyzja o zamknięciu Bazy Dive Point zapadła tydzień temu, do tej pory trwały bezskuteczne negocjacje z gminą Ińsko. Uważamy, że przedwczesne informacje na temat zamknięcia bazy były nie wskazane dla Nas jako firmy i wprowadzałyby chaos i niepotrzebne dyskusje. Z naszego punktu widzenia baza nurkowa to nie tylko sprężarka i możliwość wypożyczenia sprzętu, dlatego o otwarciu nowej bazy poinformujemy w stosownym czasie. W kwestii AED obowiązuje Nas umowa z SWA i zgodnie z nią Dive Point jest użytkownikiem tego sprzętu. Jeżeli SWA będzie chciało AED od nas z powrotem lub przekaże go nam na nowa bazę to zastosujemy się do ich decyzji.

Dziękujemy Wszystkim serdecznie za odwiedzanie nas i korzystanie z Naszej bazy na Ińsku, a jednocześnie dołożymy wszelakich starań aby nowa baza spełniła Wasze oczekiwania. Z całych sił staramy się aby nowa baza ruszyła z dniem 1 lipca.

Pozdrawiamy

Temat AED w bazie DP - przeniosłem do wątku głównego: Ratownictwo i ubezpieczenia nurkowe » AED w kolejnej bazie nurkowej - Ińsko (Dive Point). Tam dyskutujemy o "problemie" AED nad jeziorem IŃSKO- Bogusław Chmielnik

wiecznychlopiec

Ubezpiecznie: NFZ :D
Wysłany: 2013-06-13, 10:13   

a ja mam jakiś sentyment do tego miejsca i DP ;-)

parafrazując Krzysia z nawigacji - nowa baza na pewno będzie lepsza...

z nową bazą może będzie nowy pomysł na działanie, promocje itp, może nowe atrakcje podwodne, jakiś statek uda się zatopić czy coś

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-06-13, 10:38   

Tomek, no tez taka nadzieje mam, sama baza to nie wszystko.
Mam tylko nadzieje ze nie zatopia w jeziorze biurek, komputerow i manekinow tylko jak juz to dobrze wyczyszczone lajby
(Choc wslasciciel bazy DPakurat chyba oto dbal, rok temu gdy raz zastalismy baze czynna ogladalem motorowke ktora miala byc zatopiona, postarali sie...)
przykre jest to ze przez 3 lata zawsze pod koniec maja tam bylem i tylko az bylo czynne...
Ale tkwi we mnie nadzieja na to co napisales...

Cytat:
z nową bazą może będzie nowy pomysł na działanie, promocje itp, może nowe atrakcje podwodne, jakiś statek uda się zatopić czy coś

Pozyjemy zobaczymy ;)

Z innej strony ciekawe co w insku powstanie w miejscu bazy, cos mi sie wydaje ze w przeciagu miesiecy wszystko wyjdzie...

my video profile

Tequas
Konrad

Ubezpiecznie: KRUS
Wysłany: 2013-06-13, 18:24   

Hej dawno mnie tutaj nie było niestety mam trochę zajęć i nurkowanie jest czasowo zawieszone :((( widząc te przykre wieści przychodzę z taką informacją jeśli ktoś by chciał nabić butlę w drodze do Ińska zapraszam do wioski Przytoń 4km od Węgorzyna jest tam również zatopiona platforma na ~5m widczoność bywa różna ale lepsze to niż nic.
Przed przyjazdem proszę o kontakt gdyż nie zawsze jestem na miejscu jeśli zainteresowanie będzie większe to zostawię klucze pracownikowi wtedy bedzie 24/h.

Konrad

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2013-06-17, 20:38   

Hej.
Info 17.06.2013.
Z przykrością można napisać, że baza DP która od lat była stałym elementem Ińska przestała istnieć. :-?
Zmuszeni zaistniałą sytuacją chłopaki spakowali się całkowicie.
Nie wiem na ile pod wodą ale przy samej bazie znikło już praktycznie wszystko ....

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

Czesio
Czarek

Ubezpiecznie: ZUS :)
Wysłany: 2013-06-18, 00:17   

Wielka szkoda :(

MacDyver

Wysłany: 2013-06-18, 00:47   

Bogusław Chmielnik napisał/a:
Hej.
Info 17.06.2013.
Z przykrością można napisać, że baza DP która od lat była stałym elementem Ińska przestała istnieć. :-?
Zmuszeni zaistniałą sytuacją chłopaki spakowali się całkowicie.
Nie wiem na ile pod wodą ale przy samej bazie znikło już praktycznie wszystko ....
(...)

Insko to specyficzne miasto niewykorzystanych możliwości i marnujacych sie okazji...
Festiwal filmowy, swego czasu wydarzenie na miare ponadkrajowa, zszedł do 5 ligi;
Hotel nad sama woda pierwszej klasy czystości rozebrano na chlewiki i teraz zieje
tylko po nim krater, rewelacyjny pusty ośrodek straszy sypiacym sie tynkiem,
pomost koło przedszkola zniknął pod woda, teraz szlag trafił bazę przynoszaca lokalnym
sklepom i właścicielom kwater zysk... Sami bogaci ludzie nie chcący już zarabiać muszą tam
mieszkać - bo inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć postępującej degeneracji turystycznej
infrastruktury tej swego czasu perełki województwa...

broniu
Rescue Diver

Ubezpiecznie: DAN
Wysłany: 2013-07-14, 22:20   

Baza na przedszkolu znowu działa jest nowy właściciel można nabić butle tylko poprzednia ekipa wczoraj wieczorem poprzecinała wszystkie poręczówki. :guns:
Wizurka dobra 5-6m

Wydzielone z wątku: Miejsca nurkowe » Polska » zachodniopomorskie » jezioro IŃSKO - Bogusław Chmielnik

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-07-15, 11:20   

Czyli w prostych slowach "ktos kogos wydymal.."

Zastanawiam sie jakie uklady ma nowy wlasciciel bazy z burmistrzem Inska i czy tez beda placic taki czynsz jaki zaproponowano wlasciciela DP

W normalnym cywilizowanym kraju sytuacja nie do przyjecia...

Wydzielone z wątku: Miejsca nurkowe » Polska » zachodniopomorskie » jezioro IŃSKO - Bogusław Chmielnik

my video profile

Marzyciel

Wysłany: 2013-07-15, 12:38   

Dość pochopnie ferujesz wyroki Jacku. Nie znamy przebiegu negocjacji z burmistrzem poprzedniej ekipy ani też nie wiemy kto i na jakich warunkach wynajmuje bazę teraz.

pozdr
J.

Daniel'S
Daniel's jak Jack Daniel's

Ubezpiecznie: DAN Silver
Wysłany: 2013-07-15, 14:01   

YaCa napisał/a:
Czyli w prostych slowach "ktos kogos wydymal.."

Zastanawiam sie jakie uklady ma nowy wlasciciel bazy z burmistrzem Inska i czy tez beda placic taki czynsz jaki zaproponowano wlasciciela DP

W normalnym cywilizowanym kraju sytuacja nie do przyjecia...

Przedszkole (budynek) stanowi zapewne własność gminy (jest państowe)
Zapewne na wynajem pomieszczeń ogłoszony był przetarg/konkurs ofert.
Kryterium prawdopodobnie jak w większoci przypadków decyduje - 100% cena.
Jak to w większości bywa - wygrywa ten kto da najwyższą cenę i tyle.

Jest jeszcze inna opcja - podnieść opłaty dzierżawy na maxa - co spowoduje nieopłacalność posiadania takiego obiektu, w takim wypadku dotychczasowy najemca sam się wyniesie.

broniu
Rescue Diver

Ubezpiecznie: DAN
Wysłany: 2013-07-15, 14:42   

Z tego co mi powiedział nowy właściciel to płaci dzierżawę 2-3 razy wyższą niż była dotychczas.
Czeka na pozwolenie zrobienia drogi dojazdowej od strony parkingu na górce i zgodę na postawienie wiaty zadaszonej.
Ma też zamiar postawić więcej stołów i murowanego grilla.

Mucha

Wysłany: 2013-07-15, 15:05   

Sytuacji z przetargiem nie chcę komentować, ale sprawa poręczówek, jeżeli jest tak jak Broniu napisałeś to masakra...

NightSky

Wysłany: 2013-07-15, 15:32   

Ale popatrz też z drugiej strony, skoro DP zorganizował podwodną infrastrukturę to niby dlaczego miałby ją bezinteresownie przekazać swoim następcą? Albo nawet inaczej sprzątają po sobie tak, aby przywrócić teren do stanu w jakim był w momencie gdy go wynajęli...

Strona 1 z 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi