Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wykrywacz metali,podwodny....
Autor Wiadomość
wojtekk

Wysłany: 2010-06-25, 10:05   Wykrywacz metali,podwodny....

Czy ktos z Was ma takowy,albo zamyslal sobie taki zrobic???
Przelecialem temat pobieznie w sieci i nie wyglada na to,zeby byla to skomplikowana sprawa dla kogos,kto troche sie zna na elektronice ( nie ja,niestety...)
Z drugiej strony wydaje mi sie,ze moglaby to byc niezla zabawa...znalezc kolejna torpede na Miedwiu :-)

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2010-06-27, 23:14   

Cytat:
Z drugiej strony wydaje mi sie,ze moglaby to byc niezla zabawa...znalezc kolejna torpede na Miedwiu :-)

... albo karabin na Szmaragdowym ...

Nieco z boku:

Podczas budowy ścieżki w koło Szmaragdowego ta oto kopareczka

wydobyła kilka karabinów typu " Mausser ".

Znajduję się wykrywacz metali - zabieram twina 2x18 i jestem pierwszy na poszukiwania. :-)

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

seradam
AOWD,DEEP,NITROX...

Wysłany: 2010-06-29, 23:31   

Jest temat na kolejne wyzwanie. Robiłem za czasów szkolnych wykrywacz metalu dla kolegi. Teraz możliwości są większe. Nie jest to doskonałe urządzenie, ale można by zrobić dla nurków.

stary

Wysłany: 2010-06-30, 00:25   

Taki patencik -> TU

Jakaś teoria.

schematy i inne schematy (uwaga! ten drugi link baardzo wolno sie ładuje)

Jak zrobić prosty wykrywacz metali z ... małego radia AM i kalkulatora -> TU (jęz. angielski) lub

Tequas
Konrad

Ubezpiecznie: KRUS
Wysłany: 2010-06-30, 09:26   

a TUTAJ znalazłem sklep i mają podwodne wykrywacze

Konrad

DES

Wysłany: 2010-11-20, 17:43   

Witam! Trafiłem dość przypadkowo na ten temat i dlatego się wypowiadam. Od stycznia/lutego będzie możliwość wypożyczania takiego wykrywacza w mojej firmie. Będzie to Explorer II 1000- według zagranicznych opinii i moich własnych doświadczeń najlepsza maszynka na rynku do poszukiwań ogólnych.
Natomiast radzę jeszcze przeczytać ten ( http://prawnikow.pl/forum...czem-metalu.htm ) artykuł aby mieć jasność co do prawnych aspektów przedsięwzięcia które jak się okazuje są całkiem dobre. Pozdrawiam!

wojtekk

Wysłany: 2010-11-20, 21:34   

DES napisał/a:
Od stycznia/lutego będzie możliwość wypożyczania takiego wykrywacza w mojej firmie

interesujaca propozycja-wypozyczasz tzw. klientom indywidualnym????
...chcialem rzec: osobom indywidualnym ( odpowiedzialnym :mrgreen: )

DES

Wysłany: 2010-11-21, 21:33   

Osoby indywidualne jak najbardziej tak. Na zasadzie takiej samej jak wypożycza się suchacze itp. Wykrywka będzie całkowicie nowa i dodatkowo przetestuję ją na 50m jak tylko będę miał okazję być w Drawsku. Przy wypożyczeniu podpisujemy umowę, po powrocie sprawdzamy czy nie jest połamany i działa- to wszystko. :-)
Nie wiem tylko, jak często wyprawiacie się w moje okolice- Sławno (pomiędzy Słupskiem i Koszalinem).
Nie ma też problemu, abym w razie okazji wspólnego wyjazdu przeszkolił chętnych w obsłudze- bo wbrew pozorom trzeba się kilku rzeczy nauczyć aby szło to sprawnie jak kosiarką po trawniku :-)
Co do ceny jeszcze zobaczę za ile uda mi się kupić sprzęt, ale planuję 130 za dobę i 200 za weekend. Myślę, że to bardzo promocyjna cena biorąc pod uwagę że zwykłe wykrywacze warte 1000-1400zł wypożyczane są na powierzchni za 100-130zł a tak naprawdę na podwodnym będzie pracowało kilku ludzi jeden po drugim (no i oczywiscie proponuję twiny :-) )

Tequas
Konrad

Wysłany: 2010-11-21, 22:00   

na motoallegro widziałem za około 1500zł podwodny. Co do pożyczania to jeśli centrum nurkowe by to prowadziło za około 30zł doba to może i był by sens ale zamiast pożyczać za 100zł wolę kupić za 1500

Konrad

YaCa
Owsik

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2010-11-21, 22:24   

Tequas napisał/a:
na motoallegro widziałem za około 1500zł podwodny. Co do pożyczania to jeśli centrum nurkowe by to prowadziło za około 30zł doba to może i był by sens ale zamiast pożyczać za 100zł wolę kupić za 1500

i tak i nie...

widziałeś na motoallegro za 1500 zł, pytanie czy nowy czy używany? w jakim stanie??
jeśli nowy to za te pieniądze na pewno nie będzie to za specjalny wykrywacz skoro inne stoją o okolicy 3-5k, zgadza się??

a jeśli używany to jest to loteria, możne się trafić zadbany i dobry a może się trafić lipa która ktoś opycha za małe pieniądze bo coś tam nie działa, rożnie to bywa..

co do wypożyczania za 100 zł na dobę, zgodzę się z Toba ze 30 zl to była by git cena, ale jak już kolega DES wspomniał najlepiej go brać na kilku nurków, wychodzi taniej a i większy teren można przeczesać (o ile istnieje możliwość jakiegoś rozplanowania przeczesywania dna...)

tak czy siak, sprzęt musi pracować na siebie, skoro kolega DES wspominał ze wykrywacz jest z górnej polki znaczy to ze sprzęt będzie kosztował właśnie 3-5k co za tym idzie, wypożyczając go za 30zl za dobę (przyjmując ze najczęściej wykrywacz będzie brany w weekendy) sprzęt by szybciej szlag trafił jak by się zwrócił, nie mówiąc już o zarobieniu na nim...

zawsze by było fajnie jak by wszystko było piekielnie tanie a i sprzedawca miał by super zysk, niestety tak się nie da...

my video profile
http://vimeo.com/user5332568/videos

Tequas
Konrad

Wysłany: 2010-11-22, 10:21   

Tak więc jeśli sprzęt jest z górnej półki nie rozleci się szybko a co do teorii że kilka osób będzie go używało to tak samo Centra mogą mówić ktoś pożycza sprzęt to będzie 3 razy tyle kosztował bo kilka osób może go używać to nie jest wyjście ten wykrywacz kosztuje około 3k pewnie jak się dobrze poszuka i zamówi kilka to jeszcze taniej. Rozumiem że ktoś chce zarobić i że jeszcze nikt nie oferuje czegoś podobnego. Jak dla mnie za mniejszą cenę ludzie by pożyczali tylko dla siebie nawet po kilka razy co by przyniosło lepszy zysk

Konrad

MacDyver

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2010-11-22, 11:05   

DES napisał/a:
Osoby indywidualne jak najbardziej tak. Na zasadzie takiej samej jak wypożycza się suchacze itp. Wykrywka będzie całkowicie nowa i dodatkowo przetestuję ją na 50m jak tylko będę miał okazję być w Drawsku. Przy wypożyczeniu podpisujemy umowę, po powrocie sprawdzamy czy nie jest połamany i działa- to wszystko. :-)
Nie wiem tylko, jak często wyprawiacie się w moje okolice- Sławno (pomiędzy Słupskiem i Koszalinem).
Nie ma też problemu, abym w razie okazji wspólnego wyjazdu przeszkolił chętnych w obsłudze- bo wbrew pozorom trzeba się kilku rzeczy nauczyć aby szło to sprawnie jak kosiarką po trawniku :-)
Co do ceny jeszcze zobaczę za ile uda mi się kupić sprzęt, ale planuję 130 za dobę i 200 za weekend. Myślę, że to bardzo promocyjna cena biorąc pod uwagę że zwykłe wykrywacze warte 1000-1400zł wypożyczane są na powierzchni za 100-130zł a tak naprawdę na podwodnym będzie pracowało kilku ludzi jeden po drugim (no i oczywiscie proponuję twiny :-) )

Z jednej strony rozumiem sprzedawcę takiego sprzętu - prowadzi biznes, nie instytucję charytatywną - z drugiej strony, gdyby jakikolwiek salon samochodowy naliczał opłaty rzędu 5-10% wartości pojazdu za jazdę próbną, nie miałby raczej za dużo klientów. Suche skafandry testowe też wypożyczane są z reguły gratis na testy... Myślę że opłata w takiej wysokości to nieco wygórowana cena.
Być może, warto rozważyć upust w wysokości ceny wypożyczenia, jeżeli po testach osoba wypożyczająca zdecyduje się sprzęt nabyć?

DES

Wysłany: 2010-11-24, 14:24   

Jeśli chodzi o ceny to zobaczcie tutaj: http://www.wykrywacze.com...ykrywaczy.html. Wykrywacz tu wypożyczany wart test około 1300-1500zł.
Wartość mojego to minimum 5000zł bez osprzętu takiego jak zapasowy akumulator (a to ponad 500zł) potrzebny do tego żeby sprzęt działał cały dzień.
Muszę się też liczyć z dużo większym ryzykiem straty sprzętu. zalana elektronika będzie już do niczego a na powierzchni najwyżej ktoś uszkodzi cewkę co daje wydatek rzędu 300zł. Może ja jestem zrzeszony w jakiejś zbyt drogiej organizacji, ale np. wypożyczenie suchacza z cordury wartości 4600zł to kwota minimum 100 zł a zazwyczaj 150.
Jeśli chodzi o testowanie wykrywacza to oczywiście można się tak umówić, że ktoś bierze go po raz pierwszy np. na weekend i chciałby mieć piątek na testy na powierzchni i zapoznanie się ze sprzętem- nie widzę problemu. Tym bardziej, że aby mies sensowne osiągnięcia trzeba nabrać wprawy.
Tak jak już napisałem- jeśli będzie okazja na jakiś wspólny wyjazd to bez problemu mogę udzielić instruktażu w obsłudze sprzęciora.
Wykrywacze na allegro- podejrzewam, że chodzi o aquavision i inne tego typu wynalazki. Akurat z tym pierwszym miałem styczność trzy lata temu- przy oznaczeniu "Tested on 25m" przy głębokości 15m przeciekł. Dlaczego? A dlaczego zegarki "100m" nie nadają się do nurkowania? Za jakość trzeba płacić. Jeśli nie chcemy tracić cennych minut na grzebanie w mule za kapslami od butelek to tę jakość powinniśmy mieć.

Oczywiście, jeśli jakieś centrum nurkowe chce mies taki wykrywacz na stałe mając powiedzmy 30 członków wyjdzie im raptem po 200 zł na głowę za komplet dobrej jakości. To wszystko kwestia kalkulacji, prawda? Znam nawet jedno, które zdecydowało się na takie rozwiązanie, choć problemem okazał się termin- jakoś dziwnie wszyscy chcieli go w weekend. W dodatku weekendów jest tylko 52 :-)

Widzicie, ja nie wypowiedziałem się tutaj żeby jakoś szczególnie zareklamować swój monopol na tę usługę i przeforsować wysokie ceny. Naprawdę przypadkiem trafiłem na temat bo szukałem ogólnie rozmaitych opinii na temat sprzętu podwodnego. A moje główne zarobki... wodolot i rejsy na Bornholm z wędkarzami i nurkami.

Pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu