Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
jezioro STAW k. Hańczy
Autor Wiadomość
Rudi

Wysłany: 2010-09-24, 13:00   jezioro STAW k. Hańczy

Jesli ktoś wybierałby sie nurkować na j.Hańcza to polecam nurka rekreacyjnego na pobliskim jeziorze Staw.

Dla mnie to było nurkowanie w akwarium. Idealne miejsce aby kogoś zarazic nurkowaniem kto jeszcze nie wie, boi sie albo co tam sobie wymysli.

Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2012-10-15, 13:27   

Też je bardzo lubię i włażę, jak tylko mam okazję, czy to z butlami czy tylko w ABC.
Wizura zazwyczaj jest bardzo dobra (ponoć źródła zasilające jezioro są w stanie je napełnić w 4,5 dnia), sporo ryb (duże można "przydybać" na granicy "lejów"), raków sygnałowych, a dno prawie w całości pokryte roślinnością.
Polecam nocne nurkowanie.

mapa - w tej części ma niecałe 4m głębokości, więc można nawet bez sprzętu pooglądać sobie raki, węgorze, szczupaki i inne życie... Jest też tutaj wlot przepustu do Wigier (przez ośrodek zarybiania po drugiej stronie drogi), porośniętego gąbką słodokowodną.
BTW: w tym ośrodku zarybiania można kupić świeże ryby.

Tu dwa moje filmiki z "zabaw" w ABC, ale można wyszukać więcej na YT.

Slawek

Wysłany: 2013-03-08, 15:46   

Hej.
Dla porządku proszę przenieść to jeziorko do województwa Podlaskiego. Zgaduję że w Warmińsko-Mazurskim znalazło się omyłkowo.
Mojego posta można skasować.

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2013-03-09, 11:49   

Slawek napisał/a:
Hej.
Dla porządku proszę przenieść to jeziorko do województwa Podlaskiego. Zgaduję że w Warmińsko-Mazurskim znalazło się omyłkowo.
Mojego posta można skasować.

Dziękuje przeniesione ... :oops:
Przypadkiem ;-) nie masz współrzędnych GPS gdzie należy wskakiwać do wody?

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2013-03-09, 13:35   

Bogusław Chmielnik napisał/a:

Służę uprzejmie. Ja znam dwa miejsca:
- koło ośrodka zarybiania (aka starego młyna), można zjechać samochodem z drogi asfaltowej w kierunku jeziora (jest trochę piasku, ale osobówka też daje radę). W tej części jeziora jest maksimum ok. 4m, zatopiona łódka (niewiele wystaje), na dnie są rury odprowadzające wodę pod drogą w kierunku Wigier
GPS: 54 stopnie 1 minuta 5.14 sekund N i 22 stopnie 59 minut 36.37 sekund E, czyli 54.018094N 22.993436E

- koło "Kompleksu Agroturystycznego Nad Stawem", w pobliżu 54.01895N 22.9939056E (54 1' 8.22"N 22 59' 38.06"E) jest zjazd w kierunku jeziora, a nad nim mała łączka-plaża, gdzie można się przebrać i zostawić auto. Stąd nurkowałem tylko z Darkiem z suwalskiej "Żabki", ale zdaje się, że to teren prywatny, należący chyba do właściciela kompleksu, więc warto zapytać, zanim się zjedzie "blachosmrodem" nad wodę.

Okolicę znam bardzo dobrze, bo od lat (już prawie czterdziestu...) jeżdżę tam na wakacje (od paru lat co rok), więc chętnie się podzielę wiedzą o terenie.
Te pogrubione współrzędne można po prostu wkleić do google maps, ale polecam geoportal.gov.pl, bo sa lepsze zdjęcia lotnicze niż w google.

Slawek

Wysłany: 2013-03-09, 13:41   

Bogusław Chmielnik napisał/a:

Nie mam, znalazłem miejsce w którym ja wchodziłem do wody na maps.google a one mi podało że jest to mniej więcej tutaj: 54.018032,22.993176
W tym miejscu da się dojechać nad samą wodę, wątpię czy gdzie indziej da się dojechać samochodem. Łatwo zobaczyć ten zjazd, choć mieliśmy potem problemy żeby wyjechać stamtąd na asfalt.

Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2013-03-09, 14:10   

Slawek napisał/a:
/.../ choć mieliśmy potem problemy żeby wyjechać stamtąd na asfalt.

to to pierwsze z "moich". Przed zjechaniem z drogi warto obejrzeć, czy np. błota nie ma.
Nawet jeśli nie zdecydujemy się na zjazd z drogi, to od krawędzi asfaltu do wody jest równo 50m (choć po wypakowaniu sprzętu sugeruję podjechanie w górę, w kierunku kościoła, bo w dole auto może zagrażać bezpieczeństwu ruchu).

Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2014-07-26, 18:04   

Wczoraj: 134 minuty, maksymalna głębokość 14m, większość nura zdecydowanie płycej, "akwariowo" ze szczupakami, okoniami, płociami i rakami. Powyżej termokliny woda nagrzana 19-20 stopni, przy powierzchni oczywiście jeszcze cieplej.

Demiurg

Wysłany: 2014-07-28, 15:14   

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Wczoraj: 134 minuty, maksymalna głębokość 14m, większość nura zdecydowanie płycej, "akwariowo" ze szczupakami, okoniami, płociami i rakami. Powyżej termokliny woda nagrzana 19-20 stopni, przy powierzchni oczywiście jeszcze cieplej.

Jarek - a filmik gdzie? ;-)

Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2014-07-28, 19:40   

Zalałem kamerkę przy wyjmowaniu z kieszeni. Nic jej się nie stało (plus dla Contour, bo do metra głębokości nie powinna ucierpieć i nie ucierpiała), ale obudowa zaparowała, więc została na powierzchni.
Dziś z kolei po założeniu połowy pianki 2x7mm uzmysłowiłem sobie, że zgubiłem kaptur (parę dni temu zostawiłem na dachu auta i zleciał w drodze :( ), więc przebrałem się w 1x5mm, kamera została w kieszeni pianki 7mm i ... zrobiłem super lajtowego nurka 2h 35 minut (średnia głębokość ~4,3m, maksimum 9,4m) :)
Może nocny będzie mniej pechowy i z kamerą w łapce...

Mieciu

Wysłany: 2014-08-03, 09:15   

Byłem tam wczoraj wracając z Hańczy :-)
Szkoda, że woda już zakwitła i zaczyna trochę śmierdzieć....
Trzeba było z miesiąc temu się tam wybrać.

Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2014-08-12, 14:24   

Takie tam pluskanie

Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2019-08-07, 19:44   

Staw w tym roku przepłynąłem wzdłuż (i z powrotem), potem jeszcze pokręciłem się chwilę, żeby dobić do trzech godzin pod wodą (taki sobie założyłem plan).

Maksymalnie 12,1m, średnio 3,5m, temperatura wody do 21 stopni. Konfiguracja: pianka 5mm overall + żyleta, twin, lekkie i dość miękkie płetwy, ecobag od Tecline na śmieci (niestety wyszedłem z pełnym).

https://vimeo.com/352117901

Odpowiedz do tematu