Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie jest mój certyfikat PADI ?
Autor Wiadomość
Maciej Michalski

Wysłany: 2016-01-16, 05:39   

U mnie było problemu. Przyszedł ze złą datą urodzenia certyfikat, i dostałem po zgłoszeniu instruktorowi po ok chyba miesiącu nowy, aktualny.

Marzyciel

Wysłany: 2016-01-17, 17:09   

Kiedyś długo nie przychodził jeden certyfikat i Instruktor w moim imieniu poprosił o drugi .... Przyszły dwa prawie w tym samym czasie.

Wnioski: pracują tam ludzie i czasami się mylą. Jak jednak sie do nich zwrócisz to poprawią błąd - nie trzeba od razu pisać w tej sprawie do Strasburga :lol:

broniu
Rescue Diver

Ubezpiecznie: DAN
Wysłany: 2016-01-17, 18:33   

problem w tym że zwracam się do nich od jakiegoś czasu na początku kazali wysłać jakiś formularz potem obiecali że się tym zajmą a teraz już nawet nie odpisują na maie olewka totalna tak to przynajmniej odbieram a najgorsze jest to że to kolejna taka wpadka ( z każdym certyfikatem był jakiś problem) z ich strony więc wniosek nasuwa się jeden maja mnie w d... i tyle.
Chciałem ten kurs zrobić u Bogena ale niestety nie dało się

broniu
Rescue Diver

Wysłany: 2016-02-02, 07:13   

Nadeszła odpowieź z PADI
"Dear Przemyslaw

Thank you for your email.
I regret to hear of the delay with your PADI certifications. I can confirm that your Sidemount certification was processed on the 10th December and we mailed your certification card for this level on 16th December. The instructions we received on the paper PIC was to return the certification card to your Instructor. Please check with Marek to see if he has received your certification card. If Marek has not received your certification card, please confirm your mailing address and I will be happy to issue a replacement card for you free of charge.

If I can be of any further assistance, please do not hesitate to contact me.

Regards
Sean"

i co wy na to?
napisali jakby nic się nie stało że wystawili 10 grudnia a papiery do nich były wysłane na początku sierpnia

Jarek Andrzejewski
Rescue; Deep; EAN

Wysłany: 2016-02-02, 09:29   

Zapytałbym ich dlaczego wystawienie certyfikatu trwało 4 miesiące.

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2016-02-02, 11:14   

broniu napisał/a:
i co wy na to?
napisali jakby nic się nie stało że wystawili 10 grudnia a papiery do nich były wysłane na początku sierpnia

Hej.
Przykro czytać o Twoich problemach. :-?
Mam jednak wrażenie, że swoje zarzuty kierujesz pod złym adres.
Pisałem już to wielokrotnie.
Każdy instruktor PADI ma obowiązek wysłać tzw. PIC w ciągu siedmiu dni od momentu certyfikacji - pozytywnego ukończenia szkolenia. ( PIC musiałeś podpisywać ). Jedynym odstępstwem jest nieuregulowanie spraw finansowych między stronami.
PADI utrzymuje rewelacyjny kontakt ze swoim instruktorami jak również ze studentami.
Każdy mail spotyka się z informacją zwrotną w ciągu 1-2 dni. Zwłaszcza kwestie związane ze sprawami dotyczącymi spraw studentów są niezwłocznie rozwiązywane.
Nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja aby PADI dniami, tygodniami nie odpisywało na moje maile.

Robiłeś kurs u danego instruktora. Nie bardzo rozumiem czemu zajmujesz się problemami certyfikacji osobiście
Zapłaciłeś - WYMAGAJ.
Na moje oko to instruktor certyfikujący ma obowiązek zainteresować się problem i rozwiązać go.

Cztery miesiące oczekiwania na certyfikat do długo.
Są dwie możliwości.
Albo PIC nie został wysłany w ciągu 7 dni.
Albo PIC został wysłany jednak nastąpiły jakieś problemy ( np. brak danych lub złe dane na PICu) i instruktor certyfikujący prowadził korespondencje z PADI.

Żeby nie było.
Również miałem problemy z PICami.
Jakaś literówka, zły kurs na certyfikacie. Raz nawet certyfikat zaginął.
Zdarza się. Czasem był to mój błąd. Czasem błąd studenta np. nieczytelne wypełnienie PIC. Nie ma to znaczenia. Jednak mailowa interwencja w PADI zawsze przyniosła oczekiwany skutek.

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

broniu
Rescue Diver

Wysłany: 2016-02-03, 16:08   

No właśnie co ciekawe na stronie PADI na której można sprawdzić swoje certyfikaty https://apps.padi.com/scuba-diving/replacement-card/SearchRecord.aspx?languageID=5 widnieje wpis ze mój został wystawiony 4 października i wpis ten pojawił się jakiś tydzień temu a oni piszą że wystawili 10 grudnia co do instruktora to jedynie mogę mu wierzyć na słowo że wysłał zaraz po kursie ale nawet jak tak nie było to skąd taka rozbieżność w datach tu ewidentnie wina leży po stronie PADI.
Oczywiście zapytałem ich o to ale niestety nie umieją tego wytłumaczyć.
Co do odpowiadania na maile to po tym jak wysłałem druki NCF już nikt mi na maile nie odpowiadał aż do teraz mimo że pisałem do nich średnio co tydzień czy coś się wyjaśniło.
Kontakt z kursantami oceniam na 1 w skali do 10. :-P
Nic to ważne że certyfikat się znalazł i jest u instruktora.
Reszta kursów w IANTD u ciebie Bogen :mrgreen: tu przynajmniej jest pewność że nie będę musiał szukać certyfikatu.
Najbardziej to winny jestem ja sam bo zachciało mi się kursu sidemount jakby innych nie było :mrgreen: i dla tego byłem skazany na innego instruktora niż Bogen

JarosławT
Elektronika i Automatyka Przemysłaowa

Wysłany: 2017-11-30, 22:00   

Mam ten sam problem, i mówiąc szczerze chyba sobie odpuszczę nurkowanie i ratownictwo wodne. W LOK jestem instruktorem Strzelectwa sportowego. w 07.2015 byłem na 2 tygodniowym wypadzie w Grecji jeśli nie przekłamię z:Atlantis Diving Center na wyspie Diaporos. kurs trwał 5-6 dni po tym kursie miałem dostać uprawnienia OWD PADI kontaktowałem się z operatorem wycieczki. Nic pisałem meile na adres: info@atlantis-scrubadiving.com z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Żadnej odp nic kompletnie pisałem do nas do LOK Wrocław z zapytaniem czy mogą mi pomóc okazało się że LOK też kiedyś organizował tego typu egzaminy ale na terenie Polski i po wysłaniu dokumentów czas realizacji. UUUUUUUU czekaj tatka latka. Mówiąc wprost TO JEST KU........KURYKU kpina co i jak kto zawinił, odsyłanie od A do B od B do A, w 4 literach ma to kto będzie to czytał bez mała kurs kosztował wtedy około 500 €. do PADI 6 razy wysyłałem swoje dane razem z informacją kto prowadził kurs kiedy. DO DZIŚ DNIA NIE MAM CERTYFIKATU OWD PADI to nie jest jakieś pieprz..... 4 miesiące to już trwa 2 lata bez mała. :guns:

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Wysłany: 2017-12-22, 17:50   

Jarek czy otrzymałeś certyfikat?

Marzyciel

Wysłany: 2017-12-23, 13:08   

JarosławT, sprawdziłeś na stronie Certyfikaty czy twój certyfikat został wysłany do PADI? Jeżeli tak, to może poprostu wystąp o duplikat?

pozdr
J.

JarosławT

Wysłany: 2017-12-23, 20:16   

Sprawdzałem potem wszystko, jak nie było odzewu. Dzwoniłem do gostka a pro po , Warzeński Piotr miał lub nie miał centrum nurkowe w Ełku "Pirania" tel. 52 561-64-18 (to lipa) z tym nie miałem kłopotu w Ełku mam rodzinę teraz też kolegów i dobry wypoczynek "U Wojtka" mam gdzie nabić butlę i miło posłuchać jak kolega wyjechał da nas na dolny śląsk i przekonał się że we Wrocku życie miasta nigdy nie idzie spać, mają dać znać jak się dowiedzą ale to już 2 lata mija dla tego dałem sobie spokój. To co opisałem to taki dodatek. Szkoda tylko kasy za PADI bo urlop był zajefajny.

Demiurg

Wysłany: 2018-01-11, 08:52   

Nie rozumiem. Zaplaciles, nie dostales wszystkiego za co zaplaciles. Zostales okradziony. Jak nie dopniesz swego to pozwolisz zeby takie sytuacje i tacy instruktorzy trwali na rynku i dalej w ten sposob dzialali. A zglosic do PADI instruktora i jego nielegalne praktyki? Masz jakies dowody, ze przeszedles kurs u niego?

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Wysłany: 2018-01-12, 18:42   

Demiurg napisał/a:
Nie rozumiem. Zaplaciles, nie dostales wszystkiego za co zaplaciles. Zostales okradziony. Jak nie dopniesz swego to pozwolisz zeby takie sytuacje i tacy instruktorzy trwali na rynku i dalej w ten sposob dzialali. A zglosic do PADI instruktora i jego nielegalne praktyki? Masz jakies dowody, ze przeszedles kurs u niego?

Trafnie ujęte.
Jakoś też nie bardzo rozumiem tą sytuacje.

JarosławT

Wysłany: 2018-01-25, 19:47   

Odpisałem do PADI na tego e-maila opisałem wszystko co było. Zobaczymy co dalej ?? Pożyjemy zobaczymy. Może znajdą tego gostka może to nie jest tak do końca pan NIKT .

Strona 6 z 6
Odpowiedz do tematu