Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Trening fizyczny
Autor Wiadomość
seradam
AOWD,DEEP,NITROX...

Wysłany: 2014-07-15, 07:27   

Moim zdaniem popartym własnym doświadczeniem dla kolesi w okolicach 100kg najlepszy jest orbitrek.
Urządzenie bezpieczne dla stawów i angażuje dużo grup mięśniowych.
Nawet gdy miałem kontuzję piszczeli na orbitreku mogłem trenować.
Można sobie zapodać dobry film na TV i trenować lub jak ktoś ma dobry widok z tarasu... ;-)
Rower jest super, ale żeby się na nim porządnie wytrenować to trzeba mieć dużo samozaparcia lub grupę .

Rekin89

Wysłany: 2014-07-15, 08:01   

seradam napisał/a:
Moim zdaniem popartym własnym doświadczeniem dla kolesi w okolicach 100kg najlepszy jest orbitrek.
Urządzenie bezpieczne dla stawów i angażuje dużo grup mięśniowych.
Nawet gdy miałem kontuzję piszczeli na orbitreku mogłem trenować.
Można sobie zapodać dobry film na TV i trenować lub jak ktoś ma dobry widok z tarasu... ;-)
Rower jest super, ale żeby się na nim porządnie wytrenować to trzeba mieć dużo samozaparcia lub grupę .

Ja polecam z drugiej strony bieżnie, pracuje na niej więcej mięśni niż na orbitreku, Jesteśmy w stanie w dość dużym stopniu poprawić sobie kondycje i zrzucić zbędne kilogramy :))

makalu
makalu

Wysłany: 2014-07-15, 12:42   

Orbitrek jest jak najbardziej.Sam korzystałem kiedyś,jak orbitreka w pokoju postawiła sobie moja wybranka,bo ,,ona się będzie odchudzać :2funny: ".Orbitrek stał coraz bardziej zakurzony,to sam czasem deptałem.Lepszy od bieżni z tego względu ,że oszczędza stawy i nie zżera prądu jak bieżnia.No i wiele tańszy.A jak mam na bieżnie wydać parę-paręnaście tysięcy lub tracić czas na dojazdy na fittnes club, to w tym czasie już pobiegam na wolnym powietrzu.No chyba że ktoś idzie do klubu na komplet:najpierw godzina siłowni,potem bieżnia i na koniec masaż.

Rekin89

Wysłany: 2014-07-16, 09:54   

makalu napisał/a:
Orbitrek jest jak najbardziej.Sam korzystałem kiedyś,jak orbitreka w pokoju postawiła sobie moja wybranka,bo ,,ona się będzie odchudzać :2funny: ".Orbitrek stał coraz bardziej zakurzony,to sam czasem deptałem.Lepszy od bieżni z tego względu ,że oszczędza stawy i nie zżera prądu jak bieżnia.No i wiele tańszy.A jak mam na bieżnie wydać parę-paręnaście tysięcy lub tracić czas na dojazdy na fittnes club, to w tym czasie już pobiegam na wolnym powietrzu.No chyba że ktoś idzie do klubu na komplet:najpierw godzina siłowni,potem bieżnia i na koniec masaż.

Ja jestem biegaczem od zawsze dlatego mało ćwiczę na orbitrekach :) Ogólnie fajne urządzenie tylko mniej efektowne niż bieżnia, fakt faktem oszczędza troszkę bardziej stawy ale można doprowadzić się do nieprzyjemnych kontuzji, przy dłuższym treningu ;))

Maciej Michalski

Wysłany: 2015-04-28, 20:31   Pobiegane

Od dłuższego czasu biegam dla zdrowotności i zrzucam też wagę. Dziś tj. 28.04.15 obudziłem się z myślą,że zrobię wypoczęty kolejny trening, a wolne od roboty było i jakieś tam święto 33l skończyłem...wybiegłem i tyle też km zrobiłem. Pogoda nie dopisała więc tym bardziej człowiek szczęśliwy, że taki prezent zamiast urodzinowego drina sobie zafundowałem...Bieg był na twardej powierzchni asfaltowej, Gorzów, Kłodawa, Łośno, Lipy, Zdroisk tak ogólnie...Kolana szwankują trochę, ale mega zadowolony. Bieganie zaraża:)

wiecznychlopiec

Ubezpiecznie: NFZ :D
Wysłany: 2015-04-30, 13:30   

@AMaciej Michalski - szacun, ja na razie biegam 5-6 km, z czasem jak kulawy, ale widzę postęp. A kolana czuje nawet przy takim małym dystansie

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2015-04-30, 17:08   

Maciej Michalski napisał/a:
święto 33l skończyłem...wybiegłem i tyle też km zrobiłem

Znaczy się od tak sobie przebiegłeś 33km? :shock:

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

Maciej Michalski

Wysłany: 2015-05-03, 09:35   

Trenowałem wcześniej cały czas bo biegam, ale zamiast w urodziny spić piwo postanowiłem pokonać swoje dotychczasowe osiągnięcie czyli półmaraton z zeszłego roku i tak wyruszyłem w trasę.czas 3h27min więc szału nie robi ale satysfakcja bezcenna:)

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Wysłany: 2015-06-07, 16:40   

Maciej Michalski napisał/a:
Trenowałem wcześniej cały czas bo biegam, ale zamiast w urodziny spić piwo postanowiłem pokonać swoje dotychczasowe osiągnięcie czyli półmaraton z zeszłego roku i tak wyruszyłem w trasę.czas 3h27min więc szału nie robi ale satysfakcja bezcenna:)

Domyślam się, że biegasz po betonie ....
Nie masz problemów ze stawami kolanowymi ?

Maciej Michalski

Wysłany: 2015-06-08, 21:08   

Powiem Ci, że jeśli zrobię długie przerwy czyli dla mnie jest to tydz. do 10 dni to czasem tylko bolą mnie mięśnie...takie mini zakwasy;), ale stawy mam chyba ze stali bo nie bolą ani kostki ani kolana, po biegu zawsze się rozciągam także jak i przed, a czasem w trakcie jak czuję,że źle mi się biegnie.Biegam tylko w mieście.

damaszek

Wysłany: 2017-08-22, 08:27   

Bogusław Chmielnik napisał/a:

ja na stawy kolanowe stosuje opaskę elastyczną http://sklep.torst.pl/pol...yn-dolnych.html

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Wysłany: 2017-09-23, 16:06   

damaszek napisał/a:
Bogusław Chmielnik napisał/a:

ja na stawy kolanowe stosuje opaskę elastyczną http://sklep.torst.pl/pol...yn-dolnych.html

Na czym polega działanie opaski ?

Strona 5 z 5
Odpowiedz do tematu