Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Baza DIVE POINT - "nieczynna"
Autor Wiadomość
Tequas
Konrad

Ubezpiecznie: KRUS
Wysłany: 2013-07-15, 15:51   

Nurkowie to przecież jedna wielka rodzina szkoły nie powinny walczyć między sobą

Wydzielone z wątku: Miejsca nurkowe » Polska » zachodniopomorskie » jezioro IŃSKO - Bogusław Chmielnik

Konrad

NightSky

Wysłany: 2013-07-15, 16:05   

Tequas napisał/a:
Nurkowie to przecież jedna wielka rodzina szkoły nie powinny walczyć między sobą

I tak i nie, bo trzeba rozróżnić taki akwen jak np. Cisie(Czyste) koło Bledzewa, gdzie nie ma bazy nurkowej, a atrakcje podwodne zostały stworzone przez lokalnych nurków, od takich atrakcji przygotowanych przez komercyjne centra nurkowe. To co pod wodą jest istotnym elementem przyciągającym klienta. I np. Bogen chętnie szkoli na Ińsku pewnie m.in. ze względu na istniejącą tam wyposażenie podwodne w platformy, a nie tylko ze względu na elementy przywodne takie jak baza, czy sprężarkownia. Każdy z elementów ma jakieś przełożenie na to czy biznes w postaci prowadzenia bazy nurkowej ma sens ekonomiczny czy nie.
I w tym wypadku nadal pozostaje aktualne pytanie dlaczego DP ma ułatwiać życie konkurencji (i tak już zrobił jakąś tam reklamę tej miejscówce) dodatkowo zostawiając infrastrukturę podwodną?

Wydzielone z wątku: Miejsca nurkowe » Polska » zachodniopomorskie » jezioro IŃSKO - Bogusław Chmielnik

rossol
zmiana wizerunku

Wysłany: 2013-07-15, 16:05   

Ale jajka. Nowa stara baza. Ja mam to w du.....kto płaci i le czynszu. Może nowi zrobią coś więcej choćby ta droga i wiata .Poręczówki da się nowe i bedzie git.

broniu
Rescue Diver

Ubezpiecznie: DAN
Wysłany: 2013-07-15, 16:12   

najgorsze jest to że oni tych poręczówek nie zwinęli tylko pocięli i takie zostawili w wodzie więc nie trudno się zaplątać.

YaCa
Owsik

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2013-07-15, 16:37   

Jacek masz racje, bierze budynek ten kto da wiecej...
Jesli nowy najemca placi 2-3 razy wiecej niz placilo DP to Ok
Z tego co wiem DP pozbieralo swoje zabawki bo miasto zawolalo kosmiczna kase za budynek...

Masakra bedzie jesli nowy wlasciciel jest w zmowie z burmistrzem, opowiada ze placi wiecej a tak naprawde moze byc plecakiem burmistrza i prowadzic interes w najlepsze...
To oczywiscie jeden z wariantow jaki mi chodzi po glowie bo w naszym kraju nic mnie juz nic nie zdziwi...

Kolejna opcja to jest to ze nowy wlasciciel placi uczciwie to co burmistrz zawola. Ma to swoje dobre i zle strony.
Zle to takie ze koles szybko moze splajtowac.
Dbre to takie ze zeby utrzymac baze bedzie musial zagwarantowac spore atrakcje i udogodnienia (wiaty, parking, dojazd, nitrox i wszystko pod woda...)

Co do pocietych poreczowek to troche dziwna sprawa robienie sobie na zlosc, zrozumial bym gdyby DP wyciagnela z wody wszystko co wsadzil ale pociecie poreczowek to nie uprzykrzenie zycia nowemu posiadaczowi bazy a nam wszystkim...

Klejna sprawa to jesli dobrze pamietam to niektore poreczowki robili "forumowicze".
Jesli sie nie mysl na 28 metrze na platformie byla tabliczka z podpisami ludzi ktorzy je rozciegali (oczywiscie nie wszystkie, ale jednak).
Czy te tez zostaly pociete???

my video profile
http://vimeo.com/user5332568/videos

broniu
Rescue Diver

Wysłany: 2013-07-15, 16:56   

nie byłem na 30m więc tam nie wiem ale do 20m(do trabanta,łódki na 18m,kółek,łóżek) nie ma żadnej tzn są ale leżą na dnie albo pływają sobie luźno

DivePoint

Wysłany: 2013-07-15, 17:12   

Witamy

Informujemy że nikt z właścicieli Dive Point nie usuwał poręczówek na byłej bazie, ale korzystając z okazji pojawienia się tego wątku chcielibyśmy oświadczyć, że po rozmowie z nowym dzierżawcą bazy będziemy sukcesywnie wyciągać atrakcje podwodne przenosząc je do naszej nowej bazy na jeziorze Krzemień. Dlatego też bardzo prosimy o nie poręczowanie atrakcji aby uniknąć podobnych problemów.

Pozdrawiamy

Graf

Wysłany: 2013-07-15, 17:52   

Sensacyjna wiadomość naprawdę , dla mnie jest oczywiste aby wyciągnąć rzeczy z pod wody to tnie się poręczówki , każdy kto je kład może je też zwinąć , wiadomo że DP przenosi się i będą zabierać co ich , a nowy właściciel kasuje 15 zł za plac i nic nie ma jego pod wodą , jest jeszcze poręczówka z platformy do 40m, ale jak platforma pójdzie w górę to pewnie to będzie ta mordercza linka , która czyha na nurków, bo zwinąć jej nie można :) ot taki paradoks

radcom

Wysłany: 2013-07-15, 18:01   

Zastanawiam się (mocno powiedziane) czy właściciele baz nurkowych nad jeziorami, zdają sobie sprawę z tego, że jako takie należą one do cieków wodnych. Więc na zainstalowanie jakichkolwiek elementów niebędących dziełem natury, należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne. Dotychczas poszczególne RZGW to zlewały, jednak w zeszłym roku wygasły wszystkie pozwolenia i obecnie wydaje się nowe, a że nurkowanie stało się modne to i na opłatach administracyjnych trafić można co nieco. Więc może ciszej nad tą trumną...

Pozdrawiam, radcom

broniu
Rescue Diver

Wysłany: 2013-07-15, 20:26   

Graf napisał/a:
Sensacyjna wiadomość naprawdę , dla mnie jest oczywiste aby wyciągnąć rzeczy z pod wody to tnie się poręczówki

A dla mnie ciecie i pozostawianie poręczówek nie jest oczywiste bo ktoś może się w nią zaplatać i ... różnie bywa.
Skoro tak chcą zabierać to niech poręczówki też zabierają jak wszystko to wszystko.

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2013-07-15, 20:49   

Graf napisał/a:
Sensacyjna wiadomość naprawdę , dla mnie jest oczywiste aby wyciągnąć rzeczy z pod wody to tnie się poręczówki [...]

Dobry wieczór.
Wiadomość może nie tyle sensacyjna co bardzo istotna z punktu widzenia nurków.
Dla każdego świadomego zagrożeń nurka już od poziomu podstawowego oczywiste jest, że pod wodą nie można zostawiać żadnych luźnych linek gdyż te stanowią potencjalne zagrożenia dla nurkujących.
I nie ma tu znaczenia czy wyciągam coś mojego z wody nie czy nie, moja linka nie czy też nie - luźnych linek nie można pozostawiać pod wodą :!:
Kolejna sprawa to fakt, że wyciąganie czegokolwiek z wody nie musi być równoznaczne z cięciem linek.
Przy minimalnym nakładzie pracy wystarczy wbić w dno jedna rurkę PCV a do niej dowiązać linkę.
W ten sposób szanujemy pracę innych nurków oraz nie stwarzamy zagrożenia poprzez pozostawienie luźnych linek.
Graf napisał/a:
, jest jeszcze poręczówka z platformy do 40m, ale jak platforma pójdzie w górę to pewnie to będzie ta mordercza linka , która czyha na nurków, bo zwinąć jej nie można :) ot taki paradoks

Nie jestem stroną w sprawie ale:
piotr63 napisał/a:
Platformę która jest na 28m robiliśmy razem z bratem.DP tylko ją zastąpiła.Wydaje się że jest naszą własnością.Dlaczego ma być wydobyta?

Może warto tą kwestie wyjaśnić.
Do platformy na 28m dowiązanie są poręczówki prowadzące na 40m.
Zostały wykonane w 2012 roku przez chłopaków:

----------------------------------------------------

Oczekujemy, że nie zostaną zerwane a należycie zabezpieczone.

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

DivePoint

Wysłany: 2013-07-17, 10:46   

Witamy

Podjęliśmy decyzję że platforma na 27m zostaje w wodzie, więc myślę, że nie ma sensu zwijać poręczówki na 40m niech służy tak jak do tej pory...

Akademia Nurkowania Sz-n

Wysłany: 2013-08-08, 23:12   

Witam wszystkich forumowiczów, po przeczytaniu postów w tym wątku, widzę, że i ja powinienem napisać kilka słów.
Baza Nurkowa „Ińsko”, bo taką nosi obecnie nazwę jest już czynna od kilku tygodni. Z każdym dniem nabiera nowego wyglądu, na przyległym terenie jak i w wodzie. Zgodnie z poczynionymi ustaleniami pomiędzy naszymi firmami, poprzedni właściciel, czyli DP, którego najem wygasł bodajże w styczniu, zabrał już wszystkie podwodne atrakcje, które chciał odzyskać i przeniósł je do swojej nowej Bazy w Krzemieniu. Dwa tygodnie temu zatopiliśmy nową platformę, która stoi odrobinę głębiej. Od powierzchni platformy 8 metrów. Platforma ma 16 m2 powierzchni, wiec myślę, że Wam się spodoba. Kolejna identyczna platforma jest już właściwie zespawana i stanie na głębokości 3,6 m od jej poszycia. Mam nadzieję, że uda się to zrobić w weekend. Przez ten czas zdążyliśmy częściowo postawić wiatę ze stołami do montażu sprzętu, brakuje tylko zadaszenia i nie został jeszcze położony polbruk, ale to tylko kwestia najbliższych dni. Ze stołów można oczywiście korzystać.
Baza czynna jest codziennie od godziny 10, zamykamy wieczorem po odjeździe ostatniej osoby. Przez ostatnie dni, właściwie codziennie prowadzone są nocne nurkowania, więc jeszcze jestem w bazie.
Opłata za korzystanie z bazy i przyległego terenu wynosi 15 zł, dotyczy oczywiście tylko osób nurkujących.
Mam nadzieję, że zmiany, które planujemy wykonać w przeciągu najbliższego okresu i to, co udało nam się zrobić już, wszyscy uznacie za pozytywne i razem będziemy mogli korzystać z fajnej i przyjaznej Bazy Nurkowej.
Zapraszam wszystkich na nurka :)
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące Bazy pod numerem tel. 691-997-880
Marek

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Wysłany: 2013-08-15, 19:21   

Hej.
Posty dotyczące " problemu" nazewnictwa dwóch Akademii Nurkowania" wydzieliłem do nowego wątku:

Miejsca nurkowe » Bazy nurkowe » Akademia Nurkowania Szczecin i Akademia Nurkowania Inowrocła

Bieżący wątek praktycznie "się" wyczerpał:
- Baza Centrum Nurkowego DIVE POINT działa nad jeziorem KRZEMIEŃ a informację o nowej lokalizacji możemy przeczytać w wątku: Bazy nurkowe » Baza DIVE POINT
- Marek ze szczecińskiej Akademii Nurkowania, która obecnie zagospodarowuję nową bazę nad jeziorem Ińsko obiecał, że w wolnej chwili założy nowy wątek gdzie podzieli się z nami informacjami na temat nowej bazy nurkowej.

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Wysłany: 2014-05-20, 19:04   

Hej.
Baza DIVE POINT nad jeziorem Ińsko nie istnieje.
Obecnie nowym właścicielem jest nowy właściciel. :-)
Zapraszam do wątku: Bazy nurkowe » Baza Akademii Nurkowania

Ten wątek zamykamy.

Strona 2 z 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi