Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
IANTD Adv Rec TMX YaCa & Mucha
Autor Wiadomość
Jarek Andrzejewski
AdvEAN

Wysłany: 2013-05-20, 07:34   

Paweł Szymański napisał/a:
Czy ważne jest gdzie wepnę go najpierw (góra dół)?

co prawda tylko teoretycznie, ale chyba ja wiem: góra, bo jeśli przypniesz u dołu i wysunie Ci się z ręki, to opadnie zaworem w dół i się zrobi "zaczepowo". Jak nie przypniesz go u dołu, to i tak ułoży się mniej więcej prawidłowo i łatwiej będzie odnaleźć dolny karabińczyk.

YaCa
Owsik

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2013-05-20, 07:45   

wczoraj wieczorem nasz instruktor przegladal filmy z wykonywanych cwiczen w czasie kursu, jak dla mnie to wszystko bylo super, dla niego tez, z tym ze ta mina...

troche glupia sytuacja wynikla, wiec ja robilem POKER FACE

a Mucha?? on caly czas przy korycie :)

a tak juz bardzoej serio, dzis kolejny dzien. Ostro ruszamy z teoria, bo jak sie okazuje praktyka czesciej jest hmm latwiejsza od wlasnie tej teorii ktora znac musimy. dlatego po redbullku i jazda :)

mamy kolejny piekny dzien gdzies na malym gospodarstwie kolo Inska, jest cieplo, wszyscy usmiechnieci a i nastawienie i instruktor i my mamy bardzo ale to bardzo powytywne nastawienie wiec jazda :)

a w tle nam przygrywl Louis Amstrong spiewajac ze jest pieknie na tym siwcie :)

my video profile
http://vimeo.com/user5332568/videos

slawek290

Wysłany: 2013-05-20, 21:19   

Chłopaki - powodzenia i niech instruktor upierdliwy będzie . Jacuś od Ciebie Bogdan powinien wymagać 2x tyle co zwykle . Nurkujesz tu i tam - to jaki będziesz poziom prezentował będzie świadczyć o instruktorze .

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-05-21, 16:41   

My juz po czesci skillsowej...
Odpoczywamy teraz w hotelu, jutro czesc glebsza kursu i jakos powoli leci ;) troche wesolo, troche powaga zawiejne ale nastawienie pozytywne...

Dzis mielismy swoje pierwsze nurkowanie dekompresyjne, co prawda naciagane ale calkiem przyjemne, jedno co moge napisac to poreczowki do "prosiaka" na insku sa cale ;)

Sensej ma troche fot, mam nadzieje ze cos wstawi, choc zajety biciem gazow jest....

Tak czy inaczej, jutro Glebokie nurkowania na 50 me.. Tfuuu na 48 metrow i na bogato... Jak to mowia amerykanie, trajmiks ;)

Teraz odpoczywamy, zapewne spotkamy sie z naszym forumowym kolega Marzycielem a potem spac bo jutrovod bladegovswitu w trase ;)

Pozdrawiamy

my video profile

rossol
zmiana wizerunku

Wysłany: 2013-05-22, 22:53   

Lipę wciskasz Jacuś z tym szkoleniem .Lecicie nisko. Na pierwszej focie jak wół jest napisane na kompie że robicie adv.nitrox i nikt mi nie wmówi że białe jest białe i że nitroks to trajmiks

rossol
zmiana wizerunku

Wysłany: 2013-05-22, 22:55   Re: IANTD Adv Rec TMX YaCa & Mucha

Bogusław Chmielnik napisał/a:
Hej.
Zaczynamy :-P

Obrazek

no właśnie tutaj Boguś Was wsypał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

czemu obrazek się nie skopiował? Trzeba kliknać na słowo obrazek....

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-05-22, 23:03   

Uuu dziadzia...

Nie bede dowodzil jak jest, daje Ci wyzwanie...

W piatek wyliczamy bestmix na TMX na dana glebokosc??

Robienie kursu adv nitrox jest bezsensowne jesli za pare stow wiecej mam szkolenie do 48metrow i na inny gaz ;)

Nie pomyslales Robercie ze material z adv nitrox przerabia sie tez na kursie TMX?? Robert Robert ;) co ja Ci bede mowil, widziales na WILDSCHUTZ kiosk i P1 ?? Na 42 metrach aczej tego nie ma ;)

my video profile

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-05-22, 23:37   

Kolejny, jeden z ostatnich dni kursowych, tym srazem wybralismy sie na kamieniołom WILDSCHUTZ by zrobic glebokie, trimiksowe nurkowania.
Juz o 6 rano ruszylismy ze Szczecina, pogoda piekna.
Przed dojazdem do kamieniolomu zaczyna lekko padac i tak juz do powrotu do Sz-na.
Juz na paru kamieniolomach nurkowalem, ten wydaje sie byc pod woda do tych ktore juz widzialem w Szwecji, ale zycie uczy ze kazdy zawsze jest inny pod woda.
I faktycznie, pierwsze nurkowanie robimy na lewo od wejscia, wizura zmianna, az 4 raz 6-7 metrow. Po 4 minutach osiagamy glebokosc 48 metrow i plyniemy dalej w lewo, faktycznie ten kamieniolom jest zupelnie inny, przepieknie poszarpane skaly, plyniemy wolnym tempem wiec nietety do P1 nie doplywamy, trafiamy tylko na potezowke z informacja o tym ze kiosk jest kawalek dalej, niestety na kursie ograniczala nas dekompresja a wlasciwie jej dlugosc bo gazy jeszcze mielismy. W drodze powrotnej trafiamy na pozostalosci po windzie (patrz jedno z pierwszych zdjec w dziale NIEMCY -> KAMIENIOLOMY -> kamieniołom WILDSCHUTZ )

Bylo naprawde sper, Robert zrozumial co to znaczy ze "hel wyziebia" ja tez na gardle poczolem ten chłód.
Ale dolatujemy do 21metra i przepinka.
Odbebniamy 15 minut deco na kolejnych przystankach, potem z 6tego matea w 5 minutek powoli do gory...

Na zewnatrz omowienie nurkowania, jak to wygladalo?? Pytajcie guru...
Tak czy inaczej, szer. Macek Jajek pare "wskazowek" dostał.

Klejne nurkowanie po duzej przerwie i plycej, ale tez bylo ciekawie :)

Wrocilismy do Szczecina przed 21wsza, zdjec podwodnych nie mamy, ale nadwodne sa calkiem calkiem ;)
Maestro je zapewne wstawi za jakis czas ;)

Na fajne zakonczenie dnia spotkalismy jeszcze Zdziebla ;) bylo wesolo ale czas sie zbierac i odpoczywac ;) jutro kolejny dzien walki ;) dalej teoria ;)

Hmm jako ze jedziemy z rana na glebokie to jest juz ostatni post do momentu jak wroce do Szwecji tam napisze cos sensownego, jakies fory, filmik (choc malo krecilem)
To byl jak narazie najbardziej wymagajacy kurs jaki robilem, no ale warto bylo... Hmm tzn musimy jeszcze go skonczyc ;) jutro final ;) trzymajcie kciuki ;)

my video profile

Paweł Szymański
Cygan

Wysłany: 2013-05-23, 20:39   

Noo ale w końcu mogą odpocząć po pozytywnym ukończeniu szkolenia IANTD Adv. REC TMX.

Eeee- to musiało się tak skończyć .
Kongratuleszyn ;-) :!:

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-05-23, 22:07   

Paweł Szymański napisał/a:
Noo ale w końcu mogą odpocząć po pozytywnym ukończeniu szkolenia IANTD Adv. REC TMX.

Eeee- to musiało się tak skończyć .
Kongratuleszyn ;-) :!:

najlepsze jest to ze my jeszcze nic nie wiemy :-P

my video profile

Paweł Płuciennik
buddy

Wysłany: 2013-05-23, 23:00   

GRATULACJE :-)

juras93050
juras

Wysłany: 2013-05-24, 08:45   

Gratulacje :-)

grzegorz

Wysłany: 2013-05-24, 10:41   

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :-)

Mucha

Wysłany: 2013-05-27, 13:08   

Szkolenie zakończone, oczekujemy na certyfikaty, więc można skrobnąć parę słów.
Zanim przystąpilismy z Yacą do kursu, spotkalismy się wczesniej na małych warsztatach, sprawdzić jak to mniej więcej będzie funkcjonowało między nami pod wodą.
Widocznie nie wypadło to najgorzej ;-) , więc nasz instruktor dopuscił nas do kursu.
Sam kurs jak przebiegał, każdy chyba widział w relacji, było smiesznie ale i też poważnie.
Dużo osób na Głębokim, pytało mnie czy kurs był ciężki czy trudny itp.
Każdy kurs czy szkolenie jest tak trudne, jak jestes do niego przygotowanym.
Podczas każdego szkolenia, są elementy w których jestes dobry, a i wychodzą rzeczy, które powinienes poprawić. Tak było i w naszym szkoleniu.
Rolą dobrego instruktora, jest zwrócić na nie uwagę, i pokierować kursanta na odpowiednią drogę, aby złe nawyki czy błędy wyeliminować (a nie na zasadzie, "dobra będziesz nurkował to się nauczysz" ). Również i tak było w naszym kursie.
Podsumowując, dzięki Yaca za partnerowanie, wspólne nurkowanie i kurs był dla mnie wielką przyjemnoscią, i mam nadzieję (wiem to ;-) ), że spotkamy się jeszcze nie raz pod wodą.
Bogen, dzięki za przeprowadzony kurs i wyszkolenie, myslę że Twoi kursanci "idąc nurkować dalej w swiat", będą wystawiali Tobie odpowiednią notkę, i na pytanie u kogo się szkoliłem, nie przyniosę Tobie wstydu mówiąc że u Bogena.
A teraz... do wody!! Dłużej i głębiej :mrgreen:

rossol
zmiana wizerunku

Wysłany: 2013-05-28, 20:40   

szkolenie naprawdę dobre. Instruktor cierpliwy ale wymagajacy.Lipy nie przepuści. Polecam ten kurs każdemu kto panuję nieco nad zawisem w toni. :-)

YaCa
Owsik

Wysłany: 2013-05-29, 22:15   

Emocje już opadły i myśle że pare zdań i ja moge napisać...

Do kursu staralem sie podejść jak najbardziej poważnie, przed kursem byliśmy na warsztatach, dużo też ćwiczyłem u siebie w STHLM.
Pierwszego dnia juz lekko przedobrzyłem ze swoimi możliwościami i tu ciesze się że i instruktor i partner kursowy zrozumieli to i podeszli do tego poważnie, dziś z całej sytuacji się smieje i brzmi to wszystko na prawde wesoło, ale pod wodą było kilka chwil gdy na prawde sie zastanawiałem nad tym co robie i widze...
Wracajac do samego szkolenia, wielu pyta czy kurs byl trudny?
Z mojego punktu widzenia nie, nie byl. Aczkolwiek instruktor potrafil sprawić że były momenty z którymi mieliśmy sporo problemu.
Czy jestem zadowolony z kursu??
Jestem i to bardzo, w każdym aspekcie i teoretycznym i praktycznym...
Czy jestem zadowolony z siebie na kursie??
Odpowiedz brzmi nie, w zyciu każdego nurka sa takie etapy gdy zdaje sobię sprawe co jest jego mocna, co słabą stroną. Czasami trzeba spojrzeć na siebie samego krytycznym okiem, trzeba sobie odpowiedzieć uczciwie na kilka pytań.
Gdy juz to zrobimy, ostro musimy zabrac się do pracy.
Ja bylem święcie przekonany że AOWD to bedzie mój poziom, ale człowiek im bardziej w to brnie tym wieksze cele przed sobą stawia...
Czym był dla mnie ten kurs??
Na pewno nie przelamaniem tej magicznej 40tki bo sama głębokość mnie nie pociąga, jednak nurkowania dekompresyjne to już spory skok w przód.
Co dal mi ten kurs?
Otworzył mi oczy na wiele spraw, choć podstawą jest to że żeby podejść do nastepnego kursu musze sporo popacowac nad niektorymi aspektami...

Podczas kursu duzo rzeczy to byla drobnostka, OOG, krecenie zaworami, przepinanie stage. Taki standard, jednak ja mam swiadomosc ze ja to czesto robie treningowo wiec to problemu sprawiac nie moze.
Oczywiscie wszystko sprowadza sie jak zawsze do tego magicznego slowa "plywalnosc". Bez niej mysle ze kursant nie ma czego szukac na ADV Nitrox i wyższym kursie...

Ukonczylem kurs choc nie ciesze sie z niego tak jak cieszylem sie z ukonczenia AOWD, teraz troche inaczej na to patrze i to jet moze tego powod.
Czy kurs polecam??
Jak najbardziej, jednak wazne jest by zdac sobie sprawe "czy jestem gotowy na to"
Co prawda wiele rzeczy sie uczymy, ale jest to tez poziom na ktorym nurek musi cos soba reprezentowac, latajac gora/dol kursu napewno nie ukonczymy...

Certyfikat jest juz w drodze, ja mam jeszcze przerwe spowodowana zepsutym uchem, ale moje nastepne nurkowania beda chyba bardziej przemyslane ;)

Z gory chcial bym podziekowac Robertowi, sporo pracy i przygotowan nas kosztowal ten certyfikat, pare tysiecy kilometrow zrobilismy zeby zglebic nasza wiedze i pocwiczyc technike.
Oplacalo sie ;)

Uklony tez w strone Bogena, za to ze potrafil poprowadzic kurs tak ze dwie tępe dzidy sie czegos nauczyly a przy okazji gdy moglismy sie posmiac to sie smialismy ale gdy za bardzo posladki rozluznilismy potrafiles nas znowu naprostowac ;)

Polecac instruktora nie bede bo chyba wszyscy wiemy jak jest, ciesze sie tylko ze udalo mi sie wpasc w grono naprawde dobrych nurkow szwedzkich ktorzy jakos moja osobe i to jak ja nurkuje zaakceptowali, to jeszcze bardziej uswiadamia mnie w przekonaniu o ciezkiej pracy instruktora juz od pierwszego kursu ;)

Dzieki raz jeszczemi do zobaczenia niedlugo ;-)

my video profile

grzegorz

Wysłany: 2013-05-30, 09:34   

YaCa - żółwik !!! :-)

Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2013-05-31, 22:08   

Poniżej kilka ujęć z minionego szkolenia.
Rotacje butlami bocznymi:

Zwykły OOG:

Ślepy YaCa:

Wynurzenie z problemami:

------------------------------------------------------------------------------------------

Z przymrużeniem oka:
Przed I nurkowaniem z deco:

Nabijamy butle. Dobrze, że właściciel bazy na Wildschutz tego nie widzi ;-)

Analiza gazów - nieodzowny element każdego nurkowania:

Egzamin końcowy.

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

Strona 2 z 2
Odpowiedz do tematu