Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Filtry ...
Autor Wiadomość
Bogusław Chmielnik
Administrator
Instruktor IANTD - PADI

Ubezpiecznie: DAN/PROGLD
Wysłany: 2011-10-08, 00:09   Filtry ...

Hej.

Szukam wszelkich informacji na temat:

- filtrów osobistych
- filtrów tlenowych

1. Jakie są dostępne na rynku ( gdzie i za ile można kupić ) :?:

2. Jaką mają wydajność ( jak często należy wymieniać wkład ) :?:

Ja znalazłem poniższe:

1. VERTIGO
2. Piórewicz
3. Mavotec

Inne propozycję :?:
Macie jakieś doświadczenia z powyższymi :?:

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ...

boozy

Wysłany: 2011-10-08, 10:59   

masz też w szczecinie dostępny u nas filtr

maciek_nurr
GUE F Tech

Wysłany: 2011-10-09, 22:00   

Hej,

Ja używam filtra produkcji angielskiego Undersea. Sprzęt nabyłem poprzez eBay. Więcej można zobaczyć w sklepie http://stores.ebay.pl/Exp...ng-Store?_rdc=1 Filtr na jednym wkładzie wystarcza na nabicie 25 zestawów 2x12. Ma wbudowany restryktor przepływu oraz zawór jednokierunkowy z odpowietrznikiem.

Pozdrawiam,
Maciek

kota

Wysłany: 2011-12-17, 13:15   

Boozy a czy ten filtr co proponujesz to jest kompatybilny czystotlenowo, potrzebuję filtr do mieszania nitroksów
Czy dobrze kombinuję że ten filtr osobisty wypadało by zastosować przed filtrem proponowanym w następnym poście .

boozy

Wysłany: 2011-12-18, 14:04   

kota napisał/a:
Boozy a czy ten filtr co proponujesz to jest kompatybilny czystotlenowo, potrzebuję filtr do mieszania nitroksów
Czy dobrze kombinuję że ten filtr osobisty wypadało by zastosować przed filtrem proponowanym w następnym poście .

Z tego co pamiętam jest kompatybilny tlenowo. Ale nie można stosować do czystego tlenu.

niedzwiedz

Wysłany: 2011-12-18, 14:22   

poprawcie mnie jeśli się myle ale z tego co wiem to za mieszalnikiem nie stosuje się filtrów , filtr powienien byc przed mieszlanikiem by do mieszalnika dochodziło powietrze czyste tlenowo

kota

Wysłany: 2011-12-18, 17:08   

Potrzebuję filtr, który zastosuję za kompresorem, ale wkręcany do flachy z czystym tlenem
(oczywiście przystosowanej do czystego tlenu, mieszanie metodą ciśnień parcjalnych).
Ponieważ korzystam z różnych kompresorów potrzebuję filtr zabezpieczający przed ewentualnymi zanieczyszczeniami z tych kompresorów, jak sądzę będzie miał wyższe wymagania niż zwykły filtr osobisty.
Proszę o opinie co wybrać do filtrowania ten od Boozy czy od maciek nur a może jeden i drugi.

zdziebel
zdziebeł / zbożu / major

Ubezpiecznie: DAN Silver
Wysłany: 2011-12-19, 00:29   

kota napisał/a:
Potrzebuję filtr, który zastosuję za kompresorem, ale wkręcany do flachy z czystym tlenem
(oczywiście przystosowanej do czystego tlenu, mieszanie metodą ciśnień parcjalnych).

Przy mieszaniu parcjalnym podłączysz sprężarkę --- filtr --- flaszka z nabitym już tlenem.
Musisz pamiętać, że jak nie masz czystej tlenowo sprężarki to bez sensu podłączać filtr czysty tlenowo. Po co, skoro i tak przy podłączeniu filtra do S. nie będzie już czysty tlenowo.
Wybór jest prosty - kup filtr zwykły, może być osobisty. Proponuję Ci kupić filtr od Piórewicza, koszt ok. 460 zł (filtr osobisty). W tej samej cenie u Piórewicza możesz kupić czysty tlenowo, filtry są tej samej budowy, różnią się tylko zastosowanymi smarami.

niedzwiedz

Wysłany: 2011-12-19, 11:21   

zdziebeł napisał/a:

jak nie masz czystej tlenowo sprężarki to bez sensu podłączać filtr czysty tlenowo. Po co, skoro i tak przy podłączeniu filtra do S. nie będzie już czysty tlenowo.
filtry są tej samej budowy, różnią się tylko zastosowanymi smarami.
:D tu chyba troszke przesadziłeś. Kota zadzwoń tu +48 601 247 638 przedstaw facetowi swój problem on ci wszystko dokładnie wytłumaczy typ naprawde się na tym zna .

zdziebel
zdziebeł / zbożu / major

Ubezpiecznie: DAN Silver
Wysłany: 2011-12-19, 23:59   

niedzwiedz napisał/a:
:D tu chyba troszke przesadziłeś. Kota zadzwoń tu +48 601 247 638 przedstaw facetowi swój problem on ci wszystko dokładnie wytłumaczy typ naprawde się na tym zna .

hehe nie wiem o co lata ale... :lol:

Tak masz rację niech zadzwoni do tego gościa.

kota

Wysłany: 2012-01-09, 09:27   

To czym różni się filtr Undersea od zwykłego osobistego za 400 zł

anarchista
SCR SMS Designer

Wysłany: 2013-03-18, 21:52   

Bogusław Chmielnik napisał/a:
Macie jakieś doświadczenia

Tak około 20 lat mam filtr osobisty (sprężarkę dłużej).
Moja realizacja to sito molekularne i dzianina filtracyjna. Kolejny element to kapilara ograniczająca przepływ z węży od manometrów aparatów tlenowych Faser.
Całość w czystości tlenowej.

pozdrawiam rc

macmat

Wysłany: 2013-03-18, 22:30   

[quote="Bogusław Chmielnik"]
anarchista napisał/a:
Tak około 20 lat mam filtr osobisty (sprężarkę dłużej).
Moja realizacja to sito molekularne i dzianina filtracyjna. Kolejny element to kapilara ograniczająca przepływ z węży od manometrów aparatów tlenowych Faser.
Całość w czystości tlenowej.

I co z tego wynika????
Czytałeś pytania Bogena ?
1. Jakie są dostępne na rynku ( gdzie i za ile można kupić )

2. Jaką mają wydajność ( jak często należy wymieniać wkład )

anarchista
SCR SMS Designer

Wysłany: 2013-03-19, 08:38   

szczemar napisał/a:
O bosz !!!!!! Smok, dwudolar czy anarchista też do na s dołączył :) Witaj Rysiu tylko nie urządzaj tu westernów :))))

Czy możesz nie zapraszać mnie, do zadymy ?

macmat napisał/a:
I co z tego wynika????
1. Jakie są dostępne na rynku ( gdzie i za ile można kupić )

2. Jaką mają wydajność ( jak często należy wymieniać wkład )

Skoro sam zrobiłem to oznacza że jest to proste, do testowania filtrów do sprężarki zrobiłem pompę do testów hydrostatycznych, wtedy dozór techniczny nie chciał robić testów konstrukcji prototypowych.
Nie ma potrzeby kupowania, jak daje się to wykonać samemu.
Wydajność ??, bardziej adekwatnym słowem jest wydatek filtra, czyli ilość przepływającego czynnika oddechowego w jednostce czasu. Również jest istotne ciśnienie pod jakim odbywa się filtracja. Dla zeolitu to ma znaczenie bo pochłania parę wodną i pary oleju.
Jeśli filtr oddzielający wodę i olej nie działa, to zarżniesz filtr nawet po 1 ładowaniu.

Jeżeli komuś zależy na suchym czynniku oddechowym to są znane i niezbyt trudno osiągalne substancje które z pary wodnej produkują tlen i również z CO2 produkują tlen.
(jedno z moich rozwiązań stosuje taki sposób magazynowania tlenu w obiegach półzamkniętych)

pozdrawiam rc

anarchista
SCR SMS Designer

Wysłany: 2013-03-19, 21:44   

anarchista napisał/a:
szczemar napisał/a:

O bosz !!!!!! Smok, dwudolar czy anarchista też do na s dołączył :) Witaj Rysiu tylko nie urządzaj tu westernów :))))

Czy możesz nie zapraszać mnie, do zadymy ?

Nie rozpoczynam żadnej zadymy ze "szczemar".
Wypowiedź była kierowana do:
macmat napisał/a:
I co z tego wynika????

kota napisał/a:
Ponieważ korzystam z różnych kompresorów potrzebuję filtr zabezpieczający przed ewentualnymi zanieczyszczeniami z tych kompresorów, jak sądzę będzie miał wyższe wymagania niż zwykły filtr osobisty.

zdziebeł napisał/a:
Przy mieszaniu parcjalnym podłączysz sprężarkę --- filtr --- flaszka z nabitym już tlenem.
Musisz pamiętać, że jak nie masz czystej tlenowo sprężarki to bez sensu podłączać filtr czysty tlenowo. Po co, skoro i tak przy podłączeniu filtra do S. nie będzie już czysty tlenowo.
Wybór jest prosty - kup filtr zwykły, może być osobisty. Proponuję Ci kupić filtr od Piórewicza, koszt ok. 460 zł (filtr osobisty). W tej samej cenie u Piórewicza możesz kupić czysty tlenowo, filtry są tej samej budowy, różnią się tylko zastosowanymi smarami.

Zrobiłem dla Andrzeja Sali 2 ograniczniki przepływu, do mieszania ciśnieniowego (to poprawna nazwa) tlen nie może się ogrzewać podczas ładowania powietrza. Dodatkowo Andrzej ma duży bank. Jest w Krakowskim oddiale MSA butla w której zapaliły się resztki oleju ze sprężarki, barwy nalotowe świadczą o osiągniętych temperaturach (butla wytrzymała). Stanowi przestrogę, przed nie właściwymi metodami pracy z tlenem.
Materiałem filtracyjnym do bogatych nitroksów nie może być węgiel aktywowany, taka kompozycja jest materiałem wybuchowym.

pozdrawiam rc

Odpowiedz do tematu